“ევროპის უნივერსიტეტის” კურსდამთავრებული ალიკია ჩიპურაპალი ინდოეთის სალიცენზიო გამოცდაზე მიღებული ქულით საუკეთესოთა შორისაა
“ევროპის უნივერსიტეტის” დიპლომირებული მედიკოსის ინგლისურენოვანი პროგრამის კურსდამთავრებულმა ალიკია ჩიპურუპალმა ინდოეთის სალიცენზიო გამოცდაში (FMGE) მაქსიმალური 300 ქულიდან 229 ქულა მიიღო და ინდოეთის მასშტაბით საუკეთესო ოთხეულში მოხვდა.
აღსანიშნავია, რომ მან სალიცენზიო გამოცდაზე საქართველოში კურსდამთავრებულებს შორის უმაღლესი შეფასება დააფიქსირა.
“ევროპის უნივერსიტეტში” სწავლა ახლახან დავასრულე და პირველივე ცდაზე შევძელი უცხოურ სამედიცინო სალიცენზიო გამოცდაზე (FMGE 2023) საუკეთესოთა შორის მოვხვედრილიყავი. მინდა მადლობა გადავუხადო ჩემს უნივერსიტეტს და საუკეთესო ფაკულტეტს, რომელიც დამეხმარა არა მხოლოდ ამ გამოცდის ჩაბარებაში, არამედ პრაქტიკულ სწავლებაში და ჩემს პროფესიულ ჩამოყალიბებაში. “ევროპის უნივერსიტეტში” სილაბუსი არის მორგებული საერთაშორისო სტანდარტებს. კლინიკური სწავლება უნივერსიტეტის საკუთარ კლინიკაში, ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალში, ძალიან დამეხმარა პრაქტიკული უნარების განვითარებაში ჩემი ინტერესების შესაბამისად”, – აცხადებს ალიკია ჩიპურაპალი.
“ევროპის უნივერსიტეტი” ულოცავს მას და სხვა კურსდამთავრებულებს FMGE სალიცენზიო გამოცდის წარმატებით ჩაბარებას და უსურვებს წარმატებებს პროფესიულ საქმიანობაში.

“European University ” graduate Alikya Chipurupalli is among the top scorers in the Indian licensing exam
Alikya Chipurupalli, an alumna of the European University’s English Medical Doctor Program, achieved a remarkable score of 229 out of a maximum of 300 points in the Indian Licensing Examination (FMGE), securing a position within the top four ranks nationwide.
Notably, she attained the highest score among Georgian graduates who took the licensing exam.
“Having recently completed my studies at “European University,” I managed to secure a position among the highest achievers in the foreign medical licensing exam (FMGE 2023) on my very first attempt. I wish to extend my heartfelt gratitude to my university and the exceptional faculty members who aided me not only in taking this exam but also in my practical training and overall professional growth. The curriculum at “European University” adheres to both Indian and international standards. The practical clinical training offered at the university’s dedicated clinic, Joe Ann University Hospital, greatly contributed to honing my practical skills in alignment with my personal interests,” said Alikya Chipurupalli.
“European University” extends its congratulations to her and fellow graduates for their successful accomplishment of the FMGE licensure exam and extends best wishes for their future success in their professional careers.