"ევროპის უნივერსიტეტსა" და უკრაინის "საერთაშორისო ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტს" შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
"ევროპის უნივერსიტეტსა" და უკრაინის "საერთაშორისო ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტს" შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ხელშეკრულება ერთობლივი კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებასა და აკადემიური ინფორმაციის, გამოცდილებებისა თუ მასალების ურთიერთგაზიარებას ისახავს მიზნად.
თანამშრომლობის კუთხით პირველი ნაბიჯები უკვე გადაიდგა და უახლოეს მომავალში ერთობლივი ონლაინ ლექციათა სერიის ჩატარება დაიგეგმა.
"საერთაშორისო ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტი" 2002 წელს დაარსდა და ის წარმოადგენს უკრაინის ერთ-ერთ ყველაზე თანამედროვე უნივერსიტეტს, რომელიც სწავლებისა და კვლევის მაღალ სტანდარტებს უზრუნველყოფს.

A Memorandum of Understanding was signed between European University and International Humanitarian University
A Memorandum of Understanding was signed between European University and International Humanitarian University (Ukraine).
The agreement aims at supporting joint research and educational projects and facilitating exchange and sharing of academic information, experience and materials.
It should be noted that the first steps for putting the agreement into practice are already taken, as the parties have agreed to hold a joint lecture series online in the near future.
Founded in 2002, International Humanitarian University is one of the most modern universities in Ukraine that provides high standards of teaching and research.