"ევროპის უნივერსიტეტის" პროფესორები პოლონეთში საერთაშორისო კვირეულს დაესწრნენ
"ევროპის უნივერსიტეტის" აფილირებული ასოცირებული პროფესორი ქუჯი ბიჭია და ასოცირებული პროფესორი გურამ შეროზია ვროცლავის ბიზნესის უნივერსიტეტში (პოლონეთი) "ერაზმუს+" მობილობის ფარგლებში გამართულ საერთაშორისო კვირეულს დაესწრნენ. ღონისძიება პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს შორის როგორც პროფესიული და ინსტიტუციური კავშირების გაღრმავებას, ისე ცოდნისა და იდეების გაზიარებას ემსახურებოდა.
საერთაშორისო კვირეულში მონაწილეობა ასევე მიიღეს დიმიტრი კანტემირის უნივერსიტეტის (რუმინეთი), არადის უნივერსიტეტის (რუმინეთი), ჰანის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (ნიდერლანდები), გრინვიჩის უნივერსიტეტის (გაერთიანებული სამეფო), ბაქოს ინჟინერიის უნივერსიტეტის (აზერბაიჯანი), "ერაზმუსის" ბრიუსელის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (ბელგია), მასარიკის უნივერსიტეტის (ჩეხეთი), პრაღის ეკონომიკისა და ბიზნესის უნივერსიტეტის (ჩეხეთი), ჟირონას უნივერსიტეტის (ესპანეთი) და დანიის აკადემიის (დანია) ადმინისტრაციულმა და აკადემიურმა პერსონალმა.
ქუჯი ბიჭიამ და გურამ შეროზიამ ჩაატარეს ლექციები როგორც პოლონელი, ისე უცხოელი სტუდენტებისთვის. გურამ შეროზიამ ლექცია წაიკითხა თემაზე „პერსონალური ბრენდინგი“, ხოლო ქუჯი ბიჭიამ ისაუბრა თემებზე "თამაშების თეორია მენეჯერებისთვის" და „IT-ის როლი ტურიზმში“. ისინი ასევე დაესწრნენ ათამდე სესია-ტრენინგს ისეთ თემებზე, როგორიცაა: ინტერკულტურული კომუნიკაცია, გუნდურობა, ნეთვორქინგი და სხვა. გარდა ამისა, "ევროპის უნივერსიტეტის“ პროფესორებმა, ევროპის ათი სხვადასხვა უნივერსიტეტის კოლეგებთან ერთად, განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები.
აღსანიშნავია, რომ ქუჯი ბიჭიამ და გურამ შეროზიამ ფართო აუდიტორიას "ევროპის უნივერსიტეტის" შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინეს და გაუზიარეს ინფორმაცია არსებული საუკეთესო პრაქტიკების შესახებ.
"ევროპის უნივერსიტეტის" პროფესორებს ჰქონდათ საშუალება გასცნობოდნენ პოლონეთის კულტურას, დაეთვალიერებინათ ვროცლავის ღირსშესანიშნაობები და მონაწილეობა მიეღოთ სხვადასხვა ღონისძიებაში.

EUROPEAN UNIVERSITY PROFESSORS ATTENDED THE INTERNATIONAL STAFF WEEK IN POLAND
The International Staff Week at Wroclaw Business University of Applied Sciences (Poland) welcomed Affiliated Associate Professor Quji Bichia and Associate Professor Guram Sherozia from European University. The event took place within the framework of Erasmus+ programme with the primary objective of strengthening professional and institutional bonds among partner universities and facilitating the exchange of ideas and knowledge.
Representatives from various institutions were present at the International Staff Week, including administrative and academic staff from Dimitrie Cantemir University (Romania), University of Arad (Romania), HAN University of Applied Sciences (Netherlands), University of Greenwich (United Kingdom), Baku Engineering University (Azerbaijan), Erasmus Brussels University of Applied Sciences and Arts (Belgium), Masaryk University (Czech Republic), Prague University of Economics and Business (Czech Republic), University of Girona (Spain), and the Danish Academy (Denmark).
During their academic visit, Quji Bichia and Guram Sherozia delivered insightful lectures to both Polish and international students. Guram Sherozia shared his expertise on "Personal Branding", Meanwhile, Quji Bichia presented lectures on the topics of "Game Theory for Managers" and the "Role of IT in Tourism". These engaging sessions provided valuable insights to the students and sparked meaningful discussions.
They also actively participated in ten diverse training sessions focusing on topics such as intercultural communication, team building, and networking. Additionally, alongside their colleagues from various European universities, they engaged in discussions regarding future collaborative opportunities.
Highlighting the accomplishments of European University, Quji Bichia and Guram Sherozia delivered a presentation and shared their best practices with the attendees.
The representatives from European University also seized the chance to immerse themselves in Polish culture, explore the notable landmarks of Wroclaw, and participate in a culinary workshop showcasing Polish cuisine.