მედიცინის ფაკულტეტის ორგანიზებით მე-14 სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართა
22 ივნისს "ევროპის უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტის ორგანიზებით  მე-14 სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართა.
კონფერენციაზე მედიცინის ფაკულტეტის დიპლომირებული მედიკოსის, სტომატოლოგიის და ფსიქოლოგიის საგანმანათლებლო პროგრამების სტუდენტებმა კვლევებზე დაფუძნებული მოხსენებები წარადგინეს.
სტუდენტებმა კვლევები აკადემიური და მოწვეული პერსონალის ხელმძღვანელობით განახორციელეს, რომლებიც მედიცინის, სტომატოლოგიის და ფსიქოლოგიის სხვადასხვა აქტუალურ საკითხს ეხებოდა.
თითოეული პრეზენტაციის შემდეგ დისკუსია გაიმართა და სტუდენტებმა დამსწრეთა შეკითხვებს უპასუხეს.
კონფერენციის მონაწილეებს სპეციალურად შერჩეული სამეცნიერო კომისიის წევრები აფასებდნენ:
• ეკა კოხრეიძე - „ევროპის უნივერსიტეტის“ ასისტენტი; მედიცინის კვლევითი ინსტიტუტის მეცნიერ-თანამშრომელი;
• მარიკა ზურმუხტაშვილი - "ევროპის უნივერსიტეტის" სტომატოლოგიის  საგანმანათლებლო პროგრამის თანახელმძღვანელი; მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი, ევროპის უნივერსიტეტის აფილირებული ასისტენტ პროფესორი;
• ლარისა მელია - „ევროპის უნივერსიტეტის“ აფილირებული პროფესორი; მეანობა-გინეკოლოგიის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი;
• დავით მალიძე - „ევროპის უნივერსიტეტის“ აფილირებული პროფესორი; კლინიკური დიაგნოსტიკის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი;
კონფერენციის დასასრულს კომისიის მიერ საუკეთესო ნაშრომების ავტორები გამოვლინდნენ:
I ადგილი
სტუდენტი: ნიკოლოზ ბუთლიაშვილი
თემა: "ბოდიში, როგორც კონფლიქტის სტრატეგია"
ხელმძღვანელი: ანა გვეტაძე
II ადგილი
სტუდენტი: ლიტეშ ნანდკიშორ დაიამა
თემა: Does The Robot Make Sense for Sleeve Gastrectomy?
ხელმძღვანელი: მანანა გოგოლი
III ადგილი
სტუდენტები: იამენ ხან, ვაჰაბა ბარკატ , ჩეტანა კუმარი შარმა
თემა: MP3 player a Gratifying or Menacious Widget for Hearing
ხელმძღვანელი: ნანა სარალიძე
გამარჯვებულები კომისიის წევრებმა და მედიცინის ფაკულტეტის დეკანმა, ნათია ჯოჯუამ, დააჯილდოვეს. კონფერენციის ყველა მონაწილეს სერტიფიკატები გადაეცათ. I, II და III ადგილზე გასული სტუდენტები, სერტიფიკატებთან ერთად, „ევროპის უნივერსიტეტის“ მიერ ფულადი პრიზით დაჯილდოვდნენ.

THE 14TH STUDENT SCIENTIFIC CONFERENCE WAS HELD AT THE FACULTY OF MEDICINE OF THE EUROPEAN UNIVERSITY
At the conference Medical Doctor, Dentistry and Psychology program students presented research-based presentations.
The research was conducted by the students, under the supervision of the affiliated, academic and invited staff of the European University and covered various topics in medicine, dentistry and psychology.
Participants of the conference were evaluated by members of the specially invited scientific commission :
- Eka Kokhreidze – Assistant of European University; Scientist of Medical Research Institute
- Marika Zurmukhtashvili – Co-head of Dentistry educational program at European University; Doctor of Medicine, Affiliated Assistant Professor of European University;
- Larisa Melia – Affiliated professor of European University; Head of Obstetrics and Gynecology Department;
- Davit Malidze – Affiliated professor of European University; Head of the Clinical research department;
At the end of the conference, the committee revealed the authors of the best papers:
1st Place
Student: Nikoloz Butliashvili
Topic: Apology, as a strategy of conflict
Supervisor : Ana Gvetadze
2nd Place
Student: Litesh Nandkishor Dayama,
Topic: Does The Robot Make Sense for Sleeve Gastrectomy?
Supervisor : Manana Gogoli
3rd Place
Student: Yameen Khan, Wahaba Barkat, Chetana Kumari Sharma
Topic: MP3 player a Gratifying or Menacious Widget for Hearing
Supervisor : Nana Saralidze
All participants received certificates of participation, and the winners of the I, II, and III places received monetary prizes along with certificates from European University.