პოსტერების კონკურსში "აკადემიური კეთილსინდისიერება და პლაგიატის პრევენცია" გამარჯვებულები გამოვლინდნენ
"ევროპის უნივერსიტეტის“ სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობის ცენტრისა და ფაკულტეტების ორგანიზებით პოსტერების კონკურსის "აკადემიური კეთილსინდისიერება და პლაგიატის პრევენცია“ დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა.
თვრამეტი საკონკურსო პოსტერიდან ჟიურის წევრებმა სამი გამარჯვებული შეარჩიეს და საპრიზო ადგილები შემდეგნაირად გადანაწილდა:
პირველი ადგილი - ნიკოლოზ ბუთლიაშვილი, მედიცინის ფაკულტეტის ფსიქოლოგიის პროგრამის სტუდენტი
მეორე ადგილი - ილეფ მბარექ, მედიცინის ფაკულტეტის დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის სტუდენტი
მესამე ადგილი - ფაიზან ახმედ ხანი, მედიცინის ფაკულტეტის დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის სტუდენტი
პოსტერების კონკურსის ყველა მონაწილეს უნივერსიტეტის ბრენდირებული სასაჩუქრე ნაკრები გადაეცა. პირველი, მეორე და მესამე საპრიზო ადგილის მფლობელები კი "ლატერნას" წიგნის მაღაზიის სასაჩუქრე ბარათებით დაჯილდოვდნენ.
კონკურსის მიზანი სტუდენტებში პლაგიატის შესახებ ცნობიერების ამაღლება და აკადემიური კეთილსინდისიერების პრინციპების გაცნობა იყო.

The winners of the poster competition "Academic Integrity and Plagiarism Prevention" have been announced
The award ceremony for the poster competition "Academic Integrity and Plagiarism Prevention" was held at the European University.
The members of the jury selected three competition winners out of total eighteen participants:
• First place - Nikoloz Butliashvili, Faculty of Medicine, Psychology student
• Second place – Ilef Mbarek, Faculty of Medicine, MD student
• Third place – Faizan Ahmed Khan, Faculty of Medicine, MD student
All participants were given a branded gift set from the university. The winners of the first, second, and third prizes were awarded gift cards from the "Laterna" bookstore.
The competition's main purpose was to raise students' awareness about plagiarism and introduce them to the principles of academic integrity.