ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტები სტამბულის აიდინ უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ საზაფხულო სკოლას დაესწრნენ
"ევროპის უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტის ორი სტუდენტი პრადჰუმან შარმა და ადითია შარმა 23 ივლისიდან 6 აგვისტოს ჩათვლით "ევროპის უნივერსიტეტის" პარტნიორ სტამბულის აიდინ უნივერსიტეტის (თურქეთი) მიერ ორგანიზებულ საზაფხულო სკოლას „Delightful Istanbul 2022 Summer School“ დაესწრო.
აღნიშნული საზაფხულო სკოლა ყოველწლიურად ტარდება და სტუდენტებს საგანმანათლებლო კურსებს, ლაბორატორიულ საათებს, სემინარებს, და სხვა მრავალ კულტურულ შესაძლებლობას სთავაზობს.
საზაფხულო სკოლის ფარგლებში პრადჰუმან შარმამ "ნეირომეცნიერების“ , ხოლო ადითია შარმამ „გენეტიკა და სამედიცინო ბიოტექნოლოგის“ კურსები გაიარეს. "ევროპის უნივერსიტეტის" სტუდენტებმა პროგრამის ფარგლებში მიღებული ცოდნის განმსაზღვრელ ფინალურ გამოცდაში ერთ-ერთი ყველაზე მაღალი შეფასება დაიმსახურეს.
სტუდენტები ამ შესაძლებლობას მათთვის განსაკუთრებულ გამოცდილებად აფასებენ, როგორც ცოდნის გაღრმავების, ისე მაღალკვალიფიციურ პროფესორებთან და სხვა სტუდენტებთან გაცნობა-დაახლოების თვალსაზრისით.
summer
სტამბულის აიდინ უნივერსიტეტი  სწრაფად მზარდი კერძო უნივერსიტეტია. საყურადღებოა, რომ სტამბულის აიდინ უნივერსიტეტი თურქეთის უდიდეს ტექნო ცენტრს ფლობს, რომელიც სტუდენტებსა და აკადემიურ პერსონალს მეცნიერულ კვლევებზე უმაღლესი ტექნოლოგიებით მუშაობის  შესაძლებლობას სთავაზობს.
"ევროპის უნივერსიტეტის" საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურმა სტუდენტების ორგანიზაციული და საინფორმაციო მხარდაჭერა უზრუნველყო.

STUDENTS OF EUROPEAN UNIVERSITY ATTENDED THE SUMMER SCHOOL ORGANIZED BY ISTANBUL AYDIN UNIVERSITY
On July 23 – August 6, 2022 Pradhuman Sharma and Aditya Sharma, students of the Faculty of Medicine of European University attended the „Delightful Istanbul 2022 Summer School“ organized by the partner university in Turkey, – Istanbul Aydin University.
Delightful Istanbul Summer School is an annually-held event, which combines courses, lab hours, workshops together with rich cultural tours at old city, famous Hagia Sophia- Topkapi Palace, Blue Mosque and so forth.
Within the summer school, Pradhuman Sharma took the course in “Neuroscience”, while Aditya Sharma attended “Genetics and Medical Biotechnology”. They earned one of the highest marks in the final exam assessing the acquired knowledge during the program.
Students consider the program as lifelong experience in terms of deepening their knowledge and skills for their future career and meeting highly qualified professors and other students from all around the world.
Istanbul Aydin University is a rapidly growing private university in Turkey. It is remarkable that Istanbul Aydin University is home to Turkey’s largest Techno Center, where students and academic staff have an opportunity to work on scientific researches with the most advanced technology.
The International Relations Office of the European University provided organizational and informational support to the students.