ერაზმუს მუნდუსის გრანტის ფარგლებში "ევროპის უნივერსიტეტი" ტურიზმის მენეჯმენტის ერთობლივ სამაგისტრო პროგრამაზე მუშაობას იწყებს
"ევროპის უნივერსიტეტი" ერაზმუს მუნდუსის Design Measures ლოტის (EMDM) ფარგლებში, ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული საერთაშორისო პროექტის - "ნელი ტურიზმის მენეჯმენტის" (STM) განხორციელებას იწყებს. პროექტის მთავარი მიზანი ინტეგრირებული ტრანსნაციონალური სამაგისტრო პროგრამის შემუშავებაა და ის 15 თვის განმავლობაში გაგრძელდება.
პროექტის საერთაშორისო კონსორციუმი 6 ქვეყნის 7 უნივერსიტეტს მოიცავს. "ნელი ტურიზმის მენეჯმენტის" საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამის განხორციელება სემესტრულად სამ უნივერსიტეტში მოხდება, რომელთაგანაც ერთ-ერთი "ევროპის უნივერსიტეტია", დანარჩენი ორი კი გახლავთ პროექტის კოორდინატორი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება - ვროცლავის ბიზნესის უნივერსიტეტი (პოლონეთი) და აგრეთვე, პანონიის უნივერსიტეტი (უნგრეთი).
პროექტის აკადემიური ასოცირებული პარტნიორები, იიჰლავას პოლიტექნიკური კოლეჯი (ჩეხეთი), ალანიის უნივერსიტეტი (თურქეთი), ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (საქართველო) და ბაქოს საინჟინრო უნივერსიტეტი (აზერბაიჯანი), თავის მხრივ უზრუნველყოფენ პროგრამის ინტერნაციონალიზაციის ისეთ აქტივობებს, როგორებიცაა სამაგისტრო ნაშრომების ხელმძღვანელობა, სტაჟირების ადგილების შეთავაზება, საზაფხულო სკოლებისა და სასწავლო ტურების ორგანიზება და სხვა.
აღსანიშნავია, რომ EMDM-ის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტები სასწავლო გეგმებისა და სწავლების პრაქტიკის მოდერნიზაციის, რესურსების მობილიზებისა და ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით უნივერსიტეტების შესაძლებლობის გაძლიერებას ემსახურება.

Within an Erasmus grant, European University is to develop a joint master's program in tourism management
European University is to implement an international project on "Slow Tourism Management" (STM) funded by the European Commission in the framework of the Erasmus Mundus Design Measures (EMDM) lot under the Erasmus Mundus actions. The project aims at developing an integrated transnational study program at the Master level and will last for 15 months.
The project international consortium consists of 7 universities from 6 different countries. "Slow Tourism Management" Master's program will be delivered by three universities, one of which is European University and the other two are University of Business in Wroclaw (Poland), which is coordinating the project, and University of Pannonia (Hungary).
From their end, associated partner universities, College of Polytechnics Jihlava (Czech Republic), Alanya HEP University (Turkey), Batumi State University (Georgia) and Baku Engineering University (Azerbaijan) will contribute by providing lectures on specific subjects, tutors for master theses, places of internship, summer schools, study tours and so forth.
It is noteworthy that projects financed within the framework of the EMDM are mainly aimed at capacity building in terms of the modernization of the university curricula and teaching practices, as well as internationalization and pooling of resources.