2022 წლის 9 -12 მაისს, ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა, ასისტ. პროფესორმა თათია დოლიძემ, მალაგას უნივერსიტეტის (ესპანეთი) ერაზმუს+ პერსონალის საერთაშორისო კვირეულში მიიღო მონაწილეობა
თათია დოლიძეს საშუალება ჰქონდა დასწრებოდა ვორქშოფებსა და მოხსენებებს, რომლებიც წარმოადგინეს მალაგას უნივერსიტეტის თანამშრომლებმა უნივერსიტეტის მიერ შეთავაზებულ სერვისებსა და პროგრამებზე, ასევე რეგიონის კულტურასთან დაკავშირებით. გარდა ამისა, გაიმართა შეხვედრები სხვადასხვა სამსახურისა და ფაკულტეტის წარმომადგენლებთან ერთობლივი ინტერნაციონალიზაციის ღონისძიებების დაგეგმვის მიზნით.
პერსონალის საერთაშორისო კვირეულებში მონაწილეობა არის აკადემიური კავშირებისა და უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობის დამყარების ერთ-ერთი საუკეთესო საშუალება. ამის დასტურია გაგრძელებული კომუნიკაცია ევროპის უნივერსიტეტსა და მალაგას საერთაშორისო პერსონალის კვირეულში მონაწილე უნივერსიტეტებს შორის, არაერთი ახლადგაფორმებული მემორანდუმი და დაგეგმილი თანამშრომლობა საერთაშორისო პროექტებისა და ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტების მობილობის პროგრამის ჭრილში.

FROM MAY 9TH TO MAY 12TH, 2022, THE HEAD OF THE INTERNATIONAL RELATIONS OFFICE OF EUROPEAN UNIVERSITY, ASSIST. PROF. TATIA DOLIDZE, TOOK PART IN THE ERASMUS+ INTERNATIONAL STAFF WEEK 2022 AT THE UNIVERSITY OF MALAGA, SPAIN
From May 9th to May 12th, 2022, the Head of the International Relations Office of European University, Assist. Prof. Tatia Dolidze, took part in the Erasmus+ International Staff Week 2022 at the University of Malaga, Spain.
During this week, Tatia Dolidze attended workshops and talks delivered by the University of Malaga ́s staff about services and programmes offered by the University, as well as the culture of the region. Additionally, meetings were held with different offices and faculty representatives in order to plan joint internationalization activities.
International Staff Weeks offer great opportunity to establish links and collaborations among the participating personnel, thus contributing to the international projection of the universities represented.
It should be noted that the communication between European University and the universities participating in the Malaga International Staff Training Week continued, a number of cooperation agreements were signed and collaboration was planned in terms of international projects and the Erasmus+ ICM program.