თათია დოლიძის მოხსენება კორკუტ ატას საერთაშორისო სამეცნიერო კვლევითი კონფერენციაზე
2022 წლის 29 ივნისს, ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამის ხელმძღვანელი, ასისტენტ პროფესორი თათია დოლიძე, კორკუტ ატას საერთაშორისო სამეცნიერო კვლევით კონფერენციაზე მოხსენებით წარსდგა.
ღონისძიებას ოსმანიეს კორკუტ ატას უნივერსიტეტი (ოსმანიე, თურქეთი) და იკსადის ეკონომიკური განვითარებისა და სოციალური კვლევის ინსტიტუტი (ანკარა, თურქეთი) მასპინძლობდნენ.
თათია დოლიძემ საერთაშორისო სამეცინიერო კვლევით კონფერენციაზე წარადგინა ნაშრომი, რომელიც გრენლადიის მიერ ევროგაერთიანების დატოვების გადაწყვეტილების კონსტრუქტივისტულ ანალიზს გვთავაზობს, სამთავრობო და საზოგადოებრივ დონეზე.
ნაშრომმა აკადემიური წრეების დიდი ინტერესი გამოიწვია და აბსტრაქტების საკონფერენციო კრებულში დაიბეჭდა.

Tatia Dolidze at the Korkut Ata International Scientific Research Conference
On June 29, 2022, the Head of the International Relations Program of European University, Assistant Professor Tatia Dolidze, presented a research paper at the Korkut Ata International Scientific Research Conference.
The conference was hosted by Osmaniye Korkut Ata University (Osmaniye, Turkey) and Iksad Institute for Economic Development and Social Research (Ankara, Turkey).
The research paper that Tatia Dolidze presented, offers a constructivist analysis of Greenland's decision to leave the European Economic Community at the governmental and societal levels.