ევროპის უნივერსიტეტსა და ტრანსილვანიის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ევროპის უნივერსიტეტსა და ტრანსილვანიის უნივერსიტეტს (ბრაშოვი, რუმინეთი) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
დოკუმენტის ხელმოწერით, მხარეებმა ერთობლივი კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებასა და სტუდენტებისა თუ აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ხელშეწყობაზე მზადყოფნა გამოთქვეს.
აღსანიშნავია, რომ ტრანსილვანიის უნივერსიტეტი ბრაშოვში 70-წლიან ისტორიას ითვლის და ის რუმინეთში უდიდეს კვლევით ინსტიტუტს ფლობს. უნივერსიტეტი 101 საბაკალავრო, 79 სამაგისტრო და 18 სადოქტორო პროგრამას ახორციელებს

An Agreement of Cooperation was signed between European University and Transylvania University of Brasov
An Agreement of Cooperation was signed between European University and Transylvania University of Brasov (Romania).
By signing the document, parties express their readiness to support joint research and educational projects as well as the mobility of academic/administrative personnel and students.
It is noteworthy, that the Transylvania University of Brasov has over 70 years of history and owns the largest research Institute in Romania. The University offers 101 Bachelor’s degrees, 79 Master’s degrees, and 18 Ph.D. programs.