ევროპის უნივერსიტეტი დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის სტუდენტებისთვის მასარიკის უნივერსიტეტში ერაზმუს+ მობილობას აცხადებს
ევროპის უნივერსიტეტი დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის სტუდენტებისთვის შესარჩევ კონკურსს ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად აცხადებს.
- მასპინძელი უნივერსიტეტი: მასარიკის უნივერსიტეტი, ბრნო, ჩეხეთის რესპუბლიკა
- სამიზნე საგანმანათლებლო პროგრამები: მედიცინა
- მობილობის პერიოდი და ხანგრძლივობა: 2022/2023 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრი, 5 თვე
- სასტიპენდიო შეთავაზება: პროგრამის ფარგლებში, დაფინანსდება მხოლოდ სწავლის საფასური მასარიკის უნივერსიტეტში
შესარჩევი კონკურსი დისტანციურ რეჟიმში, Zoom-ისა და Moodle-ის პლატფორმების გამოყენებითა და ევროპის უნივერსიტეტის “საერთაშcორისო აკადემიური მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის წესის” შესაბამისად წარიმართება.
წერითი გამოცდა Moodle-ის პლატფორმაზე, ხოლო ზეპირი - Zoom-ის გამოყენებით ჩატარდება.
შენიშვნა: თუ სტუდენტი ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელ ისეთ საერთაშორისო სერტიფიკატებს წარმოადგენს, როგორიცაა IELTS, TOEFL, Cambridge, მას არ უწევს აღნიშნული ტესტის ჩაბარება და კომისია საორიენტაციოდ მისი სასერტიფიკატო გამოცდის ქულას აიღებს, რომელიც CEFR-ის სტანდარტით მინიმუმ B2 დონეს უნდა შეესაბამებოდეს.
- გასაუბრება ინგლისურ ენაზე ორშაბათს, 2 მაისს 12:00 საათზე გაიმართება:
გასაუბრება Zoom-ის პლატფორმაზე ჩატარდება.
შეფასების ელემენტები:
მოტივაცია აკადემიური განვითარების ჭრილში;
მოტივაცია პროფესიული განვითარების ჭრილში;
მოტივაცია პიროვნული განვითარების ჭრილში.
ორშაბათს, 2 მაისს, სამუშაო დღის ბოლომდე, კომისია კონკურსის შედეგად მიღებულ ყველაზე მაღალი ქულის მქონე 1 გამარჯვებულ სტუდენტს გამოავლენს .
ორშაბათს, 2 მაისს, სამუშაო დღის ბოლომდე, კომისია კონკურსის შედეგად მიღებულ ყველაზე მაღალი ქულის მქონე 2 გამარჯვებულ სტუდენტს გამოავლენს
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად, გთხოვთ, შეავსოთ ქართულენოვანი სააპლიკაციო ფორმა: https://forms.gle/NUW1gL1Hu5PAHyYMA
განცხადებების მიღება შეწყდება 25 აპრილს, შუადღის 14:00 საათზე.
განცხადებები მიიღება 25 აპრილს, 14:00 საათამდე.
საერთაშორისო მობილობისთვის კონკურსის გზით სტუდენტთა შერჩევის პროცედურის შესახებ დეტალური ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, გაეცნოთ ევროპის უნივერსიტეტის „საერთაშორისო აკადემიური მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის წესს“.
სხვა დამატებითი კითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ, მიმართოთ საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს, ელ.ფოსტაზე: international.office@eu.edu.ge

Outgoing Erasmus Zero-Grant mobility to Masaryk University for medical doctor program students
European University has announced a call for students to participate in the Erasmus + International Credit Mobility Program.
• Host University: Masaryk University, Brno, Czech Republic;
• Educational Programs: Medical Doctor Program;
• Mobility Period: 5 months, Autumn Semester of the 2022/2023 Academic Year;
FundingOnly the cost of learning (tuition fee) for this mobility at Masaryk University is covered in the framework of Erasmus+ program.
Number of placements: 2 students
The student selection process will be held remotely, using the Zoom and Moodle platforms and in accordance with the "Rule on Participation in the International Academic Mobility Program".
1.      English Language Test – B2 level (Thursday, April 28th, 12:00 p.m.)
The reading and listening parts are automatically checked based on the correct answers determined
in advance, while the written and oral competence is assessed by calculating the arithmetical mean
of the scores written by the commission.
Nota Bene: A student who submits an internationally recognized certificate of English proficiency at the required level, is exempted from the English language examination and automatically passes to the next stage of the competition. The submitted certification score must correspond minimum to B2 level, in accordance with the CEFR standard.
2.      Interview in English (Monday, May 2nd, 12:00 p.m.)
The interview will take place on the Zoom platform.
Evaluation elements:
• Motivation in terms of academic development;
• Motivation in terms of professional development;
• Motivation in terms of personal development.
On Monday 2nd, the commission will select 2 students with the highest scores obtained as a result of the competition.
In total 2 international students from Medical Doctor Program will benefit from the mobility opportunity.
To participate in the competition, please complete an English-language application form: https://forms.gle/NUW1gL1Hu5PAHyYMA
Applications will close in April 25th, at 14:00 p.m.
For a detailed information about the selection procedure, please consult “Rule on Participation in the International Academic Mobility Program”
In case of any further questions, please contact the International Relations Office at international.office@eu.edu.ge