ევროპის უნივერსიტეტსა და უტენას გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ევროპის უნივერსიტეტსა და უტენას გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს (ლიეტუვა) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
აღსანიშნავია, რომ უტენას გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი ისეთი ძირითადი მიმართულებებით მუშაობს, როგორებიცაა: სასწავლო პროგრამების შემუშავება, აკადემიური და სამეცნიერო საქმიანობის გაძლიერება, საერთაშორისო არეალის გაფართოება და სხვა. დღესდღეობით, უტენას გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი ახორციელებს 21 საგანმანათლებლო პროგრამას.

A Cooperation Agreement was signed between European University and Utena University of Applied Sciences
A Cooperation Agreement was signed between European University and Utena University of Applied Sciences (Lithuania).
It is noteworthy that Utena University of Applied Sciences works in the following main directions: development of study programs, strengthening of academic and scientific activities, increasing internationality and more. At the moment, Utena University of Applied Sciences executes 21 educational programs.