"ევროპის უნივერსიტეტის" ორგანიზებით კომერციული მედიაციის ეროვნული შეჯიბრის მონაწილეებისათვის გადამზადების ტრენინგი გაიმართა
"საქართველოს მედიატორთა ასოციაციასა“ და "ევროპის უნივერსიტეტს“  შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში, მიმდინარე წლის 12-13 მარტს, „ევროპის უნივერსიტეტის“ ორგანიზებით კომერციული მედიაციის ეროვნული შეჯიბრის მონაწილეებისათვის მოლაპარაკების წარმოებასა და მედიაციაში თეორიული და პრაქტიკული გადამზადების ტრენინგი გაიმართა.
ღონისძიება "ევროპის უნუვერსიტეტის“ სამართლის პროგრამის ხელმძღვანელმა თათია დოლიძემ, საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ აღმასრულებელმა მდივანმა თამარ იმნაიშვილმა და  თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის აღმასრულებელმა დირექტორმა ნათია ჩიტაშვილმა გახსნეს.
მონაწილეების თეორიული და პრაქტიკული გადამზადების ტრენინგს პროექტის ხელმძღვანელი სოფიო დუღაშვილი, სპეციალურად აღნიშნული პროექტისთვის თემატურად მოწვეულ სპიკერებთან - ელენე ორჯონიკესთან, თამთა დევდარიანთან, სალომე ბეჟაშვილთან და ირაკლი წურწუმიასთან ერთად უძღვებოდა.
აღსანიშნავია, რომ ტრენინგების შემდეგ ეროვნული შეჯიბრი 3 დღის განმავლობაში გაიმართება, რომლის შედეგად გამარჯვებული გუნდი და შესაბამის ნომინაციებში გამოვლენილი მონაწილეები გამოვლინდებიან.
შეჯიბრის ბოლოს გამარჯვებულებს სპეციალური ჯილდოები, ყველა მონაწილეს კი სერტიფიკატი გადაეცემა. პროექტის საუკეთესო მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ სტაჟირების პროგრამებში ჩაერთონ.
შეჯიბრში საქართველოში არსებული 15 ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების 30 სტუდენტი მონაწილეობს.

Training in negotiation and mediation was organized for the participants of the National Commercial Mediation Competition organized by the European University
On March 12-13, in the framework of the Memorandum signed between the Mediators Association of Georgia and the European University, theoretical and practical training in negotiation and mediation was organized for the participants of the National Commercial Mediation Competition organized by the European University.
The event was opened by Tatia Dolidze - Head of the Law program at the European University, Tamar Imnaishvili - Executive Secretary of the Mediators Association of Georgia, and Natia Chitashvili - Executive Director of the National Center for Alternative Dispute Resolution (TSU NCADR).
The theoretical and practical training of the participants was led by the project manager - Sophio Dughashvili, with the thematically invited speakers of the project - Elene Orjonike, Tamta Devdariani, Salome Bezhashvili, and Irakli Tsurtsumia.
Upon completion of the training, a national competition will be held for 3 days, which will reveal the winning team and the participants in the respective nominations.
At the end of the competition, the winners will be awarded special prizes, and all participants will receive a certificate of participation. The best project participants will also have the opportunity to engage in internship programs.
30 students from 15 authorized higher education institutions in Georgia are participating in the competition.