ევროპის უნივერსიტეტსა და ბალტიის საერთაშორისო აკადემიას შორის ინსტიტუციონალური  თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ევროპის უნივერსიტეტსა და ბალტიის საერთაშორისო აკადემიას (ლატვია) შორის ინსტიტუციონალური ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი და სტუდენტთა ბილატერალური მობილობის ხელშეკრულება გაფორმდა
აღსანიშნავია, რომ მხარეები სამეცნიერო-კვლევით სფეროში თანამშრომლობაზე შეთანხმდნენ, რომლის ფარგლებში ცალკეული ხელშეკრულებები ბალტიის საერთაშორისო აკადემიასა და ევროპის უნივერსიტეტის ბაზაზე არსებულ ორ კვლევით ინსტიტუტთან სამართლისა და ეკონომიკის მიმართულებით გაფორმდა.
ბალტიის საერთაშორისო აკადემია ერთ-ერთ უდიდეს არასამთავრობო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას წარმოადგენს ბალტიისპირეთის რეგიონში, რომელიც 26 სასწავლო პროგრამას 8 სხვადასხვა მიმართულებით ახორციელებს.

European University and Baltic International Academy signed an Inter-Institutional Memorandum of Understanding
European University and Baltic International Academy (Latvia) signed an Inter-Institutional Memorandum of Understanding and Bilateral Student Exchange Agreement.
In addition, parties agreed to cooperate in the field of science and research. Individual agreements were prepared between Baltic International Academy and two European University-based research institutes, operating in the spheres of Law and Economics.
It is noteworthy that Baltic International Academy is one of the largest non-governmental higher educational institutions in the Baltic States, which offers 26 study programs in 8 different directions.