ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტებმა რვა ახალი სტუდენტური კლუბი შექმნეს
ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთა მომსახურების ცენტრისა და სტუდენტური თვითმმართველობის ერთობლივი ინიციატივით, საუნივერსიტეტო სივრცეში სტუდენტური ცხოვრების გააქტიურებისა და აქტივობების ორგანიზების მიზნით „ევროპის უნივერსიტეტის“ სტუდენტებმა რვა ახალი სტუდენტური კლუბი შექმნეს.
ამ დროისათვის ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტურ გაერთიანებებს შეემატა ისეთი კლუბები, როგორებიცაა:
• გარემოსდაცვითი კლუბი - რომლის მიზანს ეკოლოგიური ცნობიერების ამაღლება და სხვადასხვა ეკო-აქტივობების დაგეგმვა წარმოადგენს;
• ინგლისური ენის პრაქტიკული კლუბი - რომლის მიზანია სტუდენტებში სასაუბრო ინგლისურის პრაქტიკის შესაძლებლობის შექმნა;
• ლივინგსტონი - მკითხველთა კლუბი, რომელიც ლიტერატურული ნაწარმოებების მხატვრულ ოდისეაში მოგზაურობას გპირდებათ;
• ციფრული მარკეტინგის კლუბი - რომლის მიზანი ციფრული მიმართულებებით  სტუდენტების კომპეტენციების განვითარების ხელშეწყობაა;
• ფსიქმიქსი - რომლის მიზანია ფსიქოლოგიის სტუდენტთა შეჭიდულობის, პოზიტიური ინტერაქციისა და პროფესიული ზრდის ხელშეწყობა;
• ახალი თაობის კვლევითი მეთოდები - სამედიცინო სამეცნიერო სტუდენტური კლუბის მიზანია თანამედროვე კვლევითი მეთოდების შესახებ სტუდენტთა ცოდნის გაღრმავება და კვლევითი აქტივობების გააქტიურება;
• ფოტოგრაფიის კლუბი - მიზნად ისახავს ფოტოგრაფიით დაინტერესებული სტუდენტებისთვის თვითგამოხატვისა და განვითარების სივრცის შექმნას, საერთაშორისო სტუდენტებისათვის კი შესაძლებლობას, რომ ფოტოგრაფიის კლუბთან ერთად გაეცნონ საქართველოს ღირსშესანიშნაობებს;
• სპორტული და კულტურული აქტივობები - კლუბის მიზანია სტუდენტებში აქტიური და ჯანსაღი ცხოვრების წესის დანერგვის, სეზონური სპორტულ-გამაჯანსაღებელი და შემეცნებითი აუთდორ აქტივობების დაგეგმვის ხელშეწყობა;
აღსანიშნავია, რომ საერთო ინტერესების გარშემო გაერთიანებული სტუდენტური კლუბების არსებობა საუნივერსიტეტო სივრცეში მნიშვნელოვანი ხელშემწყობი ფაქტორია სტუდენტური ინიციატივებისა და აქტივობების წახალისებისათვის, მათი პიროვნული, პროფესიული, ინტერპერსონალური და სოციალური უნარ-ჩვევების გაუმჯობესებისათვის.

Through the joint initiative of the European University Student and Alumni Service Center and the Student Self-Government, the students of the European University have created eight new student clubs to intensify their student life and activities inside the university.
The student clubs which have been formed at the European University are as follows:
•    Eco club - which aims to raise environmental awareness and plan various eco-activities;
•    English speaking club - which aims to create opportunities for students to practice spoken English;
•    Livingstone - a readers' club that promises a journey into the artistic odyssey of literary works;
•    Digital Marketing Club - which aims to promote the development of students' competencies in digital areas;
•    Psych - mix - which aims to promote psychology, positive interaction and professional growth of psychology students;
•    Research Methods of the New Generation - the goal of the Medical Science Student Club is to enhance students' knowledge of modern research methods and to intensify research activities;
•    Photography Club - aims to create a space for self-expression and development for students interested in photography, and for international students the opportunity to get acquainted with the sights of Georgia together with the Photography Club;
•    Sports and cultural activities - the aim of the club is to promote an active and healthy lifestyle among students, to plan seasonal sports-recreational and cognitive outdoor activities.
It should be noted that the presence of student clubs, which are in common interests in the university space, is an important contributing factor to the encouragement of student initiatives and activities, to the improvement of their personal, professional, interpersonal and social skills.