კონკურსი ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის
ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტი დიპლომირებული მედიკოსის ინგლისურენოვანი საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებისათვის აცხადებს კონკურსს სტუდენტების შესარჩევადრომლებიც ევროპის უნივერსიტეტის პარტნიორ ,,ქართულ-ჰოლანდიურ'' ჰოსპიტალში გაივლიან კლინიკურ სტაჟირებას  4 თვის განმავლობაში (პირველი თვე - ანაზღაურების გარეშე, მომდევნო 3 თვე ანაზღაურებადი).
კონკურსის ფარგლებში 30 საუკეთესო GPA-ის მქონე სტუდენტი შეირჩევა. კლინიკური პრაქტიკის განხორციელება მიმდინარე წლის დეკემბერში დაიწყება.
აღნიშნულ კონკურსში მონაწილეობის მიღება დიპლომირებული მედიკოსის  ინგლისურენოვანი საგანმანათლებლო პროგრამის IV და V კურსის აქტიური სტატუსის მქონე სტუდენტებს შეუძლიათ. მონაწილეობისათვის აუცილებელი პირობაა, რომ სტუდენტის საერთო GPA იყოს 3-ზე მაღალი.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად სტუდენტებმა, 2 დეკემბრის ჩათვლით უნდა გამოაგზავნონ სამოტივაციო წერილი ელ-ფოსტაზეstudentscompetition@eu.edu.ge;
• კომისია კონკურსის პირველ ეტაპზე უმაღლესი GPA-ის მქონე 30 სტუდენტს დეკემბრის 16:00 საათამდე გამოავლენს;
• კონკურსის პირველი ეტაპის შედეგები გამოქვეყნდება 2021 წლის 3 დეკემბრის 18:00 სათამდე;
• კონკურსის მეორე ეტაპზე გადასული სტუდენტები გასაუბრებას კლინიკის ადმინისტრაციასთან 8 დეკემბერს 14:00 საათზე გაივლია;
• კონკურსის საბოლოო შედეგები გამოქვეყნდება 2021 წლის 10 დეკემბრის 18.00 საათამდე.
კლინიკური სტაჟირების გავლას ყველა ის სტუდენტი შეძლებს, რომელიც გასაუბრების ეტაპებს წარმატებით გაივლის.

Competition for Medical Faculty Students
Competition is announced for the selection of the students from  the Medical Doctor program (English-language Program), at the Faculty of Medicine.
Selected students will have a clinical practice at  the partner hospital of European University,  named Georgian-Dutch hospital. Clinical Practice will last for  4 months. The first month of the practice will be unpaid and the next 3 months will be paid.
30 students with the highest GPA will be selected within the competition. Clinical practice will start in December, 2021.
The competition is open to students with active status, from the 4th and 5th year of the Medical Doctor program (English-language Program). A prerequisite for participation in the competition is that the student's total GPA should be higher than 3.
To participate in the competition, students should send a cover letter to the following e-mail: studentscompetition@eu.edu.ge
The deadline is December 2, 2021;
• The results of the first stage of the competition will be announced before 18:00  PM on December 3, 2021.
• The final results of the competition will be announced by 18:00  PM on December 10, 2021.
• The commission will identify 30 students with the highest GPA in the first stage of the competition by 16:00 PM on December 3, 2021.
• Students who have passed the second stage of the competition will be interviewed by the administration of the clinic on December 8 at 14:00 PM.