ევროპის უნივერსიტეტი EUA-ს ინდივიდუალური ასოცირებული წევრი გახდა
ევროპის უნივერსიტეტი, EUA-ს ასოციაციის საბჭოს გადაწყვეტილებით, ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციისინდივიდუალური ასოცირებული წევრი გახდა.
ევროპის უნივერსიტეტი საქართველოს მასშტაბით მეოთხე კერძო უნივერსიტეტია, რომელიც ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციაში გაწევრიანდა და უნიკალური შესაძლებლობაა, ევროპული საგანმანათლებლო პოლიტიკის შემუშავების პროცესში ჩასართავად.
EUA-ს წევრობა კიდევ ერთი წინ გადადგმული ნაბიჯია საქართველოს ევროპულ საგანმანათლებლო სივრცეში ინტეგრაციისა და ზოგადად ქვეყნის ევროპეიზაციის გზაზე.
აღსანიშნავია, რომ ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაცია ერთ-ერთი ყველაზე გავლენიანი და ფართომასშტაბიანი ორგანიზაციაა, რომელიც ევროპის უნივერსიტეტებსა და განათლების სფეროში არსებულ ორგანიზაციებს აერთიანებს. ასოციაცია ბრიუსელშია დაფუძნებული და მას 48 ევროპული ქვეყნიდან 800-ზე მეტი წევრი ჰყავს და უმნიშვნელოვანეს როლს ასრულებს ბოლონიის პროცესსა და ევროკავშირის უმაღლესი განათლების, კვლევისა და ინოვაციების დღის წესრიგის ფორმირებაში.
გარდა ამისა, EUA წარმოადგენს პლატფორმას, რომლის საშუალებითაც წევრი უნივერსიტეტები ერთმანეთს ცოდნასა და საინტერესო პრაქტიკებს უზიარებენ და ერთობლივ პროექტებსა და სხვა საერთაშორისო საგანმანათლებლო აქტივობებში მონაწილეობენ.
ასოციაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად, ეწვიეთ ვებ-გვერდს: https://eua.eu/about/who-we-are.html

EUROPEAN UNIVERSITY IS NOW AN INDIVIDUAL ASSOCIATE MEMBER OF EUA
According to the EUA Council’s decision, European University is now an Individual Associate Member of EUA.
European University is the fourth private university in Georgia to become an Individual Associate Member of the European University Association, which is a significant step towards Georgia’s integration into the European education area, and the overall Europeanization process.
The European University Association is one of the largest organizations that unites numerous European universities and organizations in the field of education. Based in Brussels, the Association represents more than 800 universities from 48 European countries.
It must be noted that EUA plays a crucial role in the Bologna Process and in influencing EU policies on higher education, research and innovation. Accordingly, European University Association (EUA) provides members with unique opportunities to shape European policies and ensures that the independent voice of European universities is heard wherever decisions are being taken.
Other benefits of EUA membership include opportunities for members to share best practices and to be involved in projects, events and other mutual-learning international activities.
For more information about the European University Association (EUA), please consult the web-page: https://www.eua.eu/about/who-we-are.html