ევროპის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკამ საერთაშორისო საუნივერსიტეტო საზოგადოების ყურადღება მიიქცია
ევროპის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკამ საერთაშორისო საუნივერსიტეტო საზოგადოების ყურადღება მიიპყრო.
პოლონეთის აკადემიური გაცვლის ეროვნული სააგენტოს (NAWA) მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში, დაბროვა გორნიცას WSB უნივერსიტეტმა, ინტერნაციონალიზაციის საერთაშორისო ფორუმი ჩაატარა და საუკეთესო პრაქტიკების გაზიარების მიზნით, პუბლიკაციაც გამოსცა, რომელშიც, სხვა წარმატებულ მაგალითებს შორის, ევროპის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკაც მოხვდა.
„მადლობას ვუხდით ჩვენს პარტნიორებს დაფასებისთვის. ინტერნაციონალიზაციის თვალსაზრისით, მოკლე დროში დიდ წარმატებებს მივაღწიეთ, თუმცა ეს მხოლოდ დასაწყისია და მსოფლიოში პანდემიური სიტუაციის გამოსწორებასთან ერთად, ჩვენი გეგმებიც მეტად ამბიციური ხდება“, - აცხადებს ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი თათია დოლიძე.
აღსანიშნავია, რომ ევროპის უნივერსიტეტსა და დობროვა გორნიცას უნივერსიტეტს მრავალწლიანი თანამშრომლობა აკავშირებთ.

The internationalization policy of European University has attracted the attention of the international university community
The internationalization policy of European University has attracted the attention of the international university community!
As part of a project funded by the Polish National Agency for Academic Exchange (NAWA), the WSB University of Dabrowa Gornicza hosted an international forum for internationalization and published the handbook of best practices including, among other successful examples, the European University Internationalization Policy.
"We thank our partners for their appreciation of our work. In terms of internationalization, we have achieved great success in a short time, but this is just the beginning, and with the pandemic situation in the world improving, our plans are becoming more ambitious," - said Tatia Dolidze, Head of the International Relations Office of European University.
It is noteworthy that European University and WSB University of Dabrowa Gornicza have a long-standing relationship.