ევროპის უნივერსიტეტს ვროცლავის ბიზნესის უნივერსიტეტის ერასმუს + ინსტიტუციონალური კოორდინატორი ეწვია
ევროპის უნივერსიტეტმა, მიმდინარე წლის 27 სექტემბერს ვროცლავის ბიზნეს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელსა და Erasmus+ ის ინსტიტუციონალურ კოორდინატორს, პაულინა გრაციკს უმასპინძლა.
ევროპის უნივერსიტეტის მხრიდან შეხვედრას რექტორი, ნინო ტალიაშვილი და საერთაშორისო ურთიერთობების ოფისის ხელმძღვანელი, თათია დოლიძე ესწრებოდნენ.
მხარეებმა თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები მობილობის ისეთი სქემების ფარგლებში განიხილეს, როგორიცაა Erasmus+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობა და NAWA. აგრეთვე მოსაწვევები გაცვალეს საერთაშორისო კონფერენციებზე, რომელთაც თითოეული მათგანი უახლოეს მომავალში უწევს ორგანიზებას.
აღსანიშნავია, რომ ევროპის უნივერსიტეტი არის საერთაშორისო კონსორციუმის წევრი Erasmus+ საპროექტო განაცხადისა, რომელიც წელს წარდგენილ იქნა ვროცლავის ბიზნესის უნივერსიტეტის მიერ. ამრიგად, მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის პრესპექტივით ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის შექმნის შესაძლებლობის შესახებაც ისაუბრეს, ევროკომისიის მიერ დადებითი გადაწყვეტილების შემთხვევაში, რომელიც მიმდინარე წლის ნოემბერში გახდება ცნობილი.
ხაზგასასმელია, რომ ვროცლავის ბიზნესის უნივერსიტეტი გახლავთ ევროპის უნივერსიტეტის 47 -ე და უახლესი ინსტიტუციონალური პარტნიორი, რომელთანაც თანამშრომლობის ხელშეკრულება 2021 წლის აგვისტოს ბოლოს გაფორმდა.

European University hosts Erasmus+ institutional coordinator of University of Business in Wroclaw
On September 27, 2021, European University hosted the Head of the International Relations Office and Erasmus+ institutional coordinator of University of Business in Wroclaw, Mrs. Paulina Graczyk.
On behalf of European University, the Rector, Mrs. Nino Taliashvili, and the Head of the International Relations Office, Ms. Tatia Dolidze attended the meeting.
Parties discussed the prospects of deeper collaboration within the mobility schemes such as Erasmus+ ICM and NAWA, and exchanged invitations to the International Conferences to be held by each of the Universities in the nearest future.
It is noteworthy that European University is a member of the International Consortium of the Erasmus+ project proposal, which has been recently submitted by the University of Business in Wroclaw. Parties thus expressed their enthusiasm about the possibility of working together to establish a Joint Masters program in case of a favorable decision by the European Commission that will be available in November, this year.
It must also be noted that the University of Business in Wroclaw is the 47th and the latest institutional partner of European University, with which the Cooperation Agreement was signed in late August 2021.