ევროპის უნივერსიტეტის პროფესორებმა სოფიას სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის ლექციების სერია გამართეს
ევროპის უნივერსიტეტსა და სოფიას სამედიცინო უნივერსიტეტს (სოფია, ბულგარეთი) შორის არსებული ორმხრივი ხელშეკრულების ფარგლებში, ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის პროფესორებმა პარტნიორი უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის, მიმდინარე წლის 21-29 ივნისს, ლექციების სერია გამართეს.
სალექციო კურსი ისეთ მნიშვნელოვან თემებს მოიცავდა, როგორებიცაა: უროლოგიური ანატომია მედიცინის სტუდენტებისათვის, ალკოჰოლი და ძილი, გულის უკმარისობა, C ჰეპატიტის ელიმინაციის წარმატებული მოდელი და სხვ.
კურსის დასრულების შემდეგ ყველა მონაწილეს სერტიფიკატი გადაეცა.
ევროპის უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნებში ორმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში მსგავსი სახის ლექციებს სისტემატიურად ატარებენ.

European University professors held a series of lectures for students at the Medical University of Sofia
On June 21-29, under a bilateral agreement between European University and the Medical University of Sofia, professors from the Faculty of Medicine of European University held a series of lectures for students of the partner university.
The course covered such important topics as urological anatomy for medical students, alcohol, and sleep, heart failure, successful model of elimination of hepatitis C using new-generation drugs, etc.