ევროპის უნივერსიტეტში ხარისხის უზრუნველყოფის პროცესებში მონაწილე სტუდენტთა შესარჩევი კონკურსი გამოცხადდა
ევროპის უნივერსიტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ორგანიზებით, ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შესაძლებლობა აქვთ მონაწილეობა მიიღონ კონკურსში, უნივერსიტეტის შიდა, ხარისხის უზრუნველყოფის პროცესებში ჩასართავად.
აღნიშნული გულისხმობს სტუდენტებისაგან დაკომპლექტებული სამუშაო ჯგუფის შექმნას, რომლის ფარგლებშიც, სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ პირადად გაეცნონ ხარისხის უზრუნველყოფის მექანიზმებს და მიიღონ მონაწილეობა მათ განვითარებაში.
ფუნქცია-მოვალეობები:
• მონაწილეობა მიიღოს უნივერსიტეტის შიდა ხარისხის უზრუნველყოფის მექანიზმების შეფასებასა და განვითარებაში.
მოთხოვნები:
• საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტი მაღალი აკადემიური მოსწრებით, GPA > 3.0;
• MS Office (Word კარგი, Excel კარგი);
• ინგლისური ენის ცოდნა (მეტყველება, წერა) B1 დონე (სასურველია)
კონკურსის დეტალები:
• კანდიდატთა განაცხადების მიღების ვადები: 2021 წლის 6 ივნისიდან 15 ივნისის ჩათვლით;
• დაინტერესებულმა პირებმა რეზიუმე და სამოტივაციო წერილი (სასურველ ფორმატში) უნდა წარმოადგინონ ელექტრონულ ფოსტაზე: qualityservice@eu.edu.ge;
• კონკურსის პირველი ეტაპი: დოკუმენტების გადარჩევა;
• კონკურსის მეორე ეტაპი: გასაუბრება შესარჩევ კომისიასთან (კომისიის შემადგენლობა: ვიცე-რექტორი ხარისხის განვითარების მიმართულებით, ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი, ფაკულტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის მენეჯერები). გასაუბრების კრიტერიუმები: ზეპირი კომუნიკაციის უნარი (3 ქულა), პასუხების დამაჯერებლობა (3 ქულა), მოტივაცია (3 ქულა), ანალიტიკური აზროვნების უნარი (3 ქულა), შესაბამის დონეზე დარგის სპეციფიკის ცოდნა (3 ქულა), ზოგადი შთაბეჭდილება (3 ქულა). შეფასების საბოლოო შედეგი გამოითვლება შეფასებების საშუალო არითმეტიკული ქულის დათვლით. კონკურსანტმა სავალდებულოა დააგროვოს შეფასებების 50%-ზე მეტი. კონკურსის არსებობის შემთხვევაში, შეირჩევა საუკეთესო შედეგის მქონე კანდიდატი;

A competition has been announced for students participating in quality assurance processes at the European University
European University offers the students to participate in the internal quality assurance processes of the University. This will be a working group of students, where you will be able to personally learn about the internal quality assurance mechanisms and participate in their development.
1.       Functions:
Participate in the evaluation and development of internal quality assurance mechanisms of the University.
2.       Requirements:
• Student with high academic achievement, GPA> 3.0;
• MS Office (Word, Excel - good);
• Knowledge of English (speaking, writing) B1 level (preferable).
3.       Additional Information:
1. Deadlines for receiving applications: from June 6 to June 15, 2021;
2. Interested students should submit CV and motivation letter (in the desired format) by e-mail: qualityservice@eu.edu.ge;
3. The first stage of the competition: selection of documents;
4. The second stage of the competition: an interview with the selection committee (members of the selection committee: Vice-Rector for Quality Enhancement, Head of Quality Assurance Office, Quality Assurance Managers of the Faculty). Interview criteria: oral communication skills (3 points), the persuasiveness of answers (3 points), motivation (3 points), analytical thinking skills (3 points), knowledge of the specific field at the appropriate level (3 points), a general impression (3 points). The final result of the assessment is calculated by counting the arithmetic mean of the scores. The student is required to accumulate more than 50% of the scores. In case of competition, the student with the best result will be selected;