ევროპის უნივერსიტეტსა და საქართველოს სამედიცინო ასოციაციების გაერთიანებას შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ევროპის უნივერსიტეტსა და საქართველოს სამედიცინო ასოციაციების გაერთიანებას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს მხარეთა თანამშრომლობით, ევროპის უნივერსიტეტის დიპლომირებული მედიკოსის საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებისთვის ასოციაციის საქმიანობის გაცნობასა და მასში გაწევრიანების, ასევე ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებებში მონაწილეობის შესაძლებლობას, ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის პროფესიული ორიენტაციის ხელშეწყობასა და ასოციაციის წევრების მიერ ექსტრაკურიკულური აქტივობების ფარგლებში საჯარო ლექციებისა და სემინარების ჩატარებას.
გარდა ამისა, მემორანდუმი ითვალისწინებს უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო პროგრამების შემუშავება-განხილვასა და არსებული პროგრამების გასავითარებლად რეკომენდაციების შემუშავებაში აქტიურ მონაწილეობას.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს სამედიცინო ასოციაციების გაერთიანება საქართველოში მოქმედი სამედიცინო პროფესიული ასოციაციების უმსხვილეს გაერთიანებას წარმოადგენს.

THE MEMORANDUM OF UNDERSTANDING WAS SIGNED BETWEEN THE EUROPEAN UNIVERSITY AND THE UNION OF GEORGIAN MEDICAL ASSOCIATIONS
The memorandum of understanding was signed between the European University and the Union of Georgian Medical Associations.
The memorandum aims to introduce the activities of the Union to the MD students of the European University, as well as the opportunity to participate in the events organized by the Union of Georgian Medical Associations, to promote professional orientation for European University MD students, and to deliver public lectures and seminars in the form of extracurricular activities.
In addition, the memorandum provides for the review of the University’s educational programs and active participation in the development of recommendations for the improvement of existing programs.
Union of Georgian Medical Associations is the largest association of professional medical associations in Georgia.