მასარიკის უნივერსიტეტში ერასმუს+ საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის პროგრამის შესარჩევი კონკურსის შედეგები ცნობილია
მასარიკის უნივერსიტეტში ერასმუს+ საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის პროგრამაში მონაწილეობისთვის სტუდენტური შესარჩევი კონკურსის შედეგები ცნობილია.
კონკურსის შედეგად,  ორი გამარჯვებული სტუდენტი, მედიცინის ფაკულტეტის ინგლისურენოვანი პროგრამებიდან, გამოვლინდა. ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო სტუდენტები, მერიამ მოაზენი და ანკიტა პანუ, ჩეხეთის რესპუბლიკაში, კერძოდ, ბრნოში გაემგზავრებიან და ერთ სემესტრს მასარიკის უნივერსიტეტში გაატარებენ.
აღსანიშნავია, რომ მასარიკის უნივერსიტეტის ზოგადი მედიცინისა და სტომატოლოგიის პროგრამების ფარგლებში, სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ, სასწავლო გეგმასთან თავსებადი მრავალფეროვანი კურსები აირჩიონ  და კლინიკური, პრაქტიკული გამოცდილება მიიღონ.

THE RESULTS OF THE STUDENT SELECTION COMPETITION FOR PARTICIPATION IN THE ERASMUS + INTERNATIONAL CREDIT MOBILITY PROGRAM AT MASARYK UNIVERSITY HAVE BEEN ANNOUNCED
The results of the student selection competition for participation in the Erasmus + International Credit Mobility Program at Masaryk University have been announced.
As a result of the competition, two students have been selected from the English-taught programs of the Faculty of Medicine of European University. International students, Maryam Moazeni and Ankita Pannu, will travel to the Czech Republic, namely Brno, and spend 1 semester at Masaryk University.
Under the Masaryk University programs of General Medicine and Dentistry, the students will be able to choose from a variety of courses that fit their curriculum and undergo some useful practices.