ევროპის უნივერსიტეტი "გლობალური სწავლების სასტიპენდიო პროგრამაში - GTFP" ჩაერთო
ევროპის უნივერსიტეტი "გლობალური სწავლების სასტიპენდიო პროგრამაში - GTFP" ჩაერთო, რომლის ფარგლებშიც, ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტთან (CEU, ვენა) ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულება გაფორმდა.
აღნიშნული უნივერსიტეტების საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურებს შორის მოლაპარაკების შედეგად, პროგრამის ფარგლებში, ევროპის უნივერსიტეტს ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტიდან ორი უცხოელი პროფესორი ეწვევა, რომლებიც 2021-22 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრში, სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით, პროგრამებით გათვალისწინებულ კურსებს გაუძღვებიან.
აღსანიშნავია, რომ GTFP-ის პროგრამაში ჩართულობა, პარტნიორი უნივერსიტეტების ინტერნაციონალიზაციის მხარდაჭერას, სასწავლო პროგრამების დივერსიფიკაციასა და ინგლისურენოვანი კურსების ზრდის ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.

European University is involved in the Global Teaching Fellowship Program (GTFP)
European University is involved in the Global Teaching Fellowship Program (GTFP), within which the Central European University (CEU, Vienna) and European University have signed the cooperation agreement.
Based on negotiations between the International Relations Offices of the mentioned universities, within the framework of the program, 2 foreign professors from the Central European University will visit European University, who will be leading courses in law and international relations during the fall semester of 2021-22 academic year.
It should be noted that the GTFP Partnership aims to support partner universities in the process of internationalization, and promote diversification of curricula and the growth of a number of courses taught in English.