ევროპის უნივერსიტეტსა და სტეპან დემიანჩუკის სახელობის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ევროპის უნივერსიტეტსა და სტეპან დემიანჩუკის სახელობის ეკონომიკისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტს (უკრაინა) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში მხარეები გამოთქვამენ მზადყოფნას, განამტკიცონ და განავითარონ მჭიდრო თანამშრომლობა სამართლისა და განათლების მეცნიერებების მიმართულებით.
ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის მიერ უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის
საინტერესო აქტივობების განხორციელება უკვე იგეგმება.
აღსანიშნავია, რომ ევროპის უნივერსიტეტი მსოფლიოს მასშტაბით ევროკავშირის წამყვან, ასევე, მცირე აზიის, აშშ-ისა და კანადის უნივერსიტეტებთან თანამშრომლობს.

A Memorandum of Understanding was signed between European University and the Academician Stepan Demianchuk University
A Memorandum of Understanding was signed between European University and the Academician Stepan Demianchuk University of Economics and Humanities (Ukraine).
Under the Memorandum, the Parties expressed their readiness to strengthen and develop close cooperation in the field of Law and Education Sciences.
Within the framework of the cooperation, the International Relations Office of European University is already planning interesting activities for European University students.
It is noteworthy that the University of Europe cooperates with the leading universities of the European Union worldwide, as well as universities in Asia Minor, the USA, and Canada