ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტები სწავლას აუდიტორიებში დაუბრუნდნენ
ევროპის უნივერსიტეტში 2020-2021 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრი აუდიტორიებში საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს მიერ გაცემული მითითებებისა და რეკომენდაციების სრული დაცვით განახლდა.
გამოკითხულ სტუდენტთა უმრავლესობის არჩევანის შესაბამისად ევროპის უნივერსიტეტმა მიიღო გადაწყვეტილება, რომ პირველკურსელებისთვის (მხოლოდ ბიზნესის ადმინისტრირების, ფსიქოლოგიისა და ინფორმატიკის პროგრამების), ასევე დიპლომირებული მედიკოსისა და სტომატოლოგიის საგანმანათლებლო პროგრამების სტუდენტებისთვის, პრაქტიკული და ლაბორატორიული მეცადინეობები არადისტანციურ რეჟიმში, ხოლო დანარჩენი საგანმანათლებლო პროგრამების შემთხვევაში დისტანციურ რეჟიმში წარიმართოს.
აღნიშნულთან დაკავშირებით, რეკომენდაციების დაცვით, პირველკურსელთათვის მიღების საღამო მოეწყო, რომელსაც ევროპის უნივერსიტეტის რექტორი ნინო ტალიაშვილი ადმინისტრაციის სხვა წარმომადგენლებთან ერთად დაესწრო.
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით, უმაღლეს და პროფესიულ სასწავლებლებში სასწავლო პროცესი დღეიდან აუდიტორიებში განახლდა.

European University students have returned to their classrooms
The spring semester of the 2020-2021 academic year at the European University has been resumed in the auditoriums in full compliance with the instructions and recommendations issued by the Ministry of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labor, Health, and Social Affairs of Georgia.
In accordance with the choice of the majority of students of the survey, European University decided that for first-year students (only in Business Administration, Psychology and Informatics programs), as well as for students of medical and dental education programs, practical and laboratory courses will be conducted in non-distance mode, and in the case of other educational programs in distance mode.
In this regard, following the recommendations, a reception party was organized for the first-year students, which was attended by the Rector of the European University Nino Taliashvili together with other representatives of the administration.
According to the decision of the Interagency Coordination Council, the teaching process in higher and vocational schools has been resumed in the auditoriums from today.