ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტმა Businet-ის სტუდენტურ კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა
ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურსა და Businet-ის ასოციაციას შორის წარმატებული მოლაპარაკების საფუძველზე, ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტმა, დავით შადურმა, Businet-ის მიერ ორგანიზებულ ვირტუალურ სტუდენტურ კონფერენციაში - "Thinking Employment" მიიღო მონაწილეობა.
სტუდენტურ კონფერენციაში მონაწილეობდნენ Businet-ის ასოციაციის წევრი უნივერსიტეტების სტუდენტები მსოფლიო მასშტაბით. კონფერენციის მიზანი დასაქმების შესაძლებლობების განხილვა და გააანალიზება იყო, რომლის ფარგლებშიც მონაწილეებმა შეისწავლეს ისეთი ძირითადი მიმართულებები, როგორებიცაა: დასაქმებისთვის საჭირო უნარები, ექსპერიმენტული სწავლება, ემოციური ინტელექტი.
სესიების განმავლობაში სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, ჯგუფური მუშოაბით მიეღოთ თეორიული ცოდნა დარგის წამყვანი სპეციალისტებისგან და წარედგინათ ინდივიდუალური პრეზენტაციები.
აღსანიშნავია, რომ კონფერენციაში მონაწილეობდა ევროპის უნივერსიტეტის სამართლის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორი ლელა აბდუშელიშვილი, რომელიც სესიების მიმდინარეობისას სტუდენტების ჯგუფს მენტორობას უწევდა.

EUROPEAN UNIVERSITY STUDENT PARTICIPATED IN THE BUSINET STUDENT CONFERENCE
Following successful negotiations between the International Relations Office and Businet Association, student of the European University, David Shaduri was given the opportunity to participate in the Businet Virtual Student Conference “Thinking Employment”;
The virtual student conference brought together a number of students from member universities of the Businet Association worldwide. The aim of the conference was to discuss and analyze employment opportunities, during which the participants explored 3 main areas: Employability Skills, Experiential Learning and Emotional Intelligence. During the sessions, students had the opportunity to work in groups, gain theoretical knowledge from leading specialists in the field, and deliver individual presentations.
It is also noteworthy that the conference was attended by a Professor from the Faculty of Law, Humanities and Social Sciences of European University – Lela Abdushelishvili, who mentored a group of students during the sessions.