ევროპის უნივერსიტეტის სამართლის პროგრამის სტუდენტები მინეაპოლისის სამართლის სკოლის მიერ ორგანიზებულ კონფერენციაში მონაწილეობენ
ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ძალისხმევით, ევროპის უნივერსიტეტის სამართლის პროგრამის სტუდენტებს შესაძლებლობა აქვთ, მონაწილეობა მიიღონ აშშ-ის, კერძოდ, მინეაპოლისის სამართლის სკოლის - Mitchell Hamline School of Law-ს მიერ ორგანიზებულ კონფერენციაში - "პრაქტიკული უნარ-ჩვევები იურისტებისთვის".
კონფერენცია მოიცავს ხუთ შეხვედრას (4 თებერვალი - 4 მარტი), რომელსაც უძღვებიან დარგის წამყვანი სპეციალისტები, მრავალწლიანი გამოცდილებით.
აღსანიშნავია, რომ 4 თებერვალს, პირველი შეხვედრა უკვე გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დასწრებოდნენ ონლაინ ტრენინგებს ისეთი ძირითადი მიმართულებებით, როგორებიცაა იურისტისა და მოსამართლის როლი სასამართლო პროცესში, სასამართლო ხელისუფლების წარმომადგენელთა როლი და სხვ.

Students of the European University Law Program participate in a conference organized by the Minneapolis School of Law
Through the efforts of the International Relations Office, students from the Law program of European University have a special opportunity to participate in a transnational conference organized by the Mitchell Hamline School of Law (United States, Minneapolis). The main topic of the conference is "Practical Exercise on Lawyering Skills".
The conference includes 5 meetings within a month (February 4 - March 4), led by leading specialists in the field with many years of experience.
It should be noted that the first meeting was already held on February 4, during which the students had the opportunity to attend online training in the following main areas: the trial, the role of lawyers and judge, the role of other court officers, etc.