ევროპის უნივერსიტეტის განცხადება!
როგორც მოგეხსენებათ, დღეს საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა, ბატონმა გიორგი გახარიამ ინდოეთის ელჩთან სომხეთსა და საქართველოში, ბატონ კაშან დენ დიუალთან შეხვედრა გამართა.
ჩვენთვის, როგორც უნივერსიტეტისთვის, სადაც არაერთი ინდოელი სტუდენტი სწავლობს, მისასალმებელია ინდოეთის სახელმწიფოს ეს ნაბიჯი, რადგან საელჩოს, უშუალოდ, საქართველოში არსებობა კიდევ უფრო გააღრმავებს ჩვენს კულტურათშორის ურთიერთობას, ასევე, ხელს შეუწყობს ინდოელი სტუდენტების მეტ ინტეგრაციას ადგილობრივ საზოგადოებაში.
უნდა აღინიშნოს, რომ ევროპის უნივერსიტეტი, თავის მხრივ, თანამშრომლობს სხვადასხვა ქვეყნებთან გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, რომელშიც ჩვენი სტუდენტები - მათ შორის ინდოელი სტუდენტები არიან ჩართული და წარმოდგენილი.

Statement by European University
As you know, today the Prime Minister of Georgia, Mr. Giorgi Gakharia held a meeting with the Ambassador of India to Armenia and Georgia, Mr. Kishan Dan Dewal.
For us, as a university where many Indian students study, this step of the Indian state is very welcome, because the direct presence of the Embassy in Georgia will further deepen our intercultural relations, it will also facilitate greater integration of Indian students into the local community.
As you know, European University in turn cooperates with various countries in an exchange program in which our students - including Indian students are involved and represented.