ევროპის უნივერსიტეტი აცხადებს მიღებას ონლაინ ზამთრის სკოლისთვის "ევროპეიზაცია და დემოკრატიზაცია: საქართველო და ევროკავშირი“
ევროპის უნივერსიტეტი აცხადებს მიღებას ონლაინ ზამთრის სკოლისთვის "ევროპეიზაცია და დემოკრატიზაცია: საქართველო და ევროკავშირი“, რომელიც 2021 წლის 17-26 თებერვალს, ევროკავშირის ერასმუს პლიუსის ჟან მონეს მოდულის (620916-EPP-1-2020-1-GE-EPPJMO-MODULE) ფარგლებში იმართება.
სკოლის მონაწილეების შერჩევა ხდება კონკურსის საფუძველზე. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია ევროპის უნივერსიტეტის და საქართველოში აკრედიტებული ნებისმიერი უმაღლესი სასწავლებლის სამართლის, საერთაშორისო ურთიერთობების, ბიზნესის, ეკონომიკის, ჰუმანიტარული, სოციალური ან პოლიტიკური მიმართულების სტუდენტს, აგრეთვე, საქართველოს ნებისმიერი სკოლის დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეს.
მონაწილეობის მსურველებმა, არაუგვიანეს 2021 წლის 5 თებერვლისა, უნდა გაიარონ რეგისტრაცია მითითებულ ბმულზე: https://forms.gle/Ay31J6DPAkmAT36w5 .
შერჩეული სტუდენტები, ევროპის უნივერსიტეტის პროფესორებისგან ინტერაქციულ რეჟიმში მიიღებენ ინფორმაციას საქართველოს ევროპეიზაციისა და დემოკრატიზაციის, ასოცირების ხელშეკრულებით გათვალისწინებული თემატური საკითხების, საქართველოს ევროპული საგარეო და რეგიონული პოლიტიკის, ევროპეიზაციის თანამედროვე გამოწვევების შესახებ. ზამთრის სკოლის დისკუსიებში ჩაერთვებიან საკანონმდებლო და აღმასრულებელი ხელისუფლების მაღალი ოფიციალური პირები, საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატები და დარგის სპეციალისტები.
სკოლა ჩატარდება დისტანციურ რეჟიმში, ზუმის პლატფორმის გამოყენებით.
ყველა მონაწილეს გადაეცემა სერთიფიკატი. ზამთრის სკოლის გამორჩეული სტუდენტი მოამზადებს და გამოაქვეყნებს ბროშურას. ზამთრის სკოლის ყველა მონაწილეს ექნება ჟან მონეს მოდულის 2021-2023 წლების სხვა ღონისძიებებში ჩართვის და გადაწყვეტილების მიმღებ პირებთან შეხვედრისა და დისკუსიების შესაძლებლობა.

Call for Online Winter School “Europeanization and Democratization: Georgia and the European Union”
The European University opens a Call for ONLINE Winter School “Europeanization and Democratization: Georgia and the European Union” scheduled on 17-26 February 2021, in the frameworks of the European Union’s Jean Monnet Module (620916-EPP-1-2020-1-GE-EPPJMO-MODULE).
Winter School participants will be selected based on open competition. Who can participate?:
-    Students of faculties of law, international relations, business, economy, humanities, social or political sciences of European University and any other university accredited in Georgia.
-    Pupils of the last grade of any school in Georgia.
Those who wish to participate in the Winter School should register no later than 5 February 2021 on the following link: https://forms.gle/Ay31J6DPAkmAT36w5 . The Winter School team will contact the selected participants.
Winter School participants will engage with the European Union professors in discussing Georgia’s Europeanization and democratization processes, thematic issues related to the Association Agreement, Georgia’s European foreign and regional policies, current challenges of Europeanization, etc. High-level officials of legislative and executive branches of power of Georgia, diplomats, and experts will also participate in the discussions.
The Winter School will behold in online regime using Zoom platform.
All Winter School participants will be awarded certificates. One distinct participant will be given an opportunity to prepare and publish a brochure. All participants will also have a chance to engage in other activities of the Jean Monnet module in 2021-2023 and communicate with key decision-makers of Georgia.
The detailed program of the Winter School will be published on European University’s website shortly.