საერთაშორისო აკადემიური მობილობის ფარგლებში სტუდენტთა შესარჩევი კონკურსის შედეგები ცნობილია
ევროპის უნივერსიტეტში, საერთაშორისო აკადემიური მობილობის ფარგლებში, სტუდენტთა შესარჩევი კონკურსის შედეგები ცნობილია.
კონკურსის გამარჯვებული, მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამის, პირველი კურსის სტუდენტი, სოფო ბრეგვაძე გახდა, რომელიც ჩეხეთის რესპუბლიკაში გაემგზავრება და 2020-2021 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრს პრაღის ფინანსებისა და ადმინისტრირების უნივერსიტეტში გაატარებს. ის ევროპის უნივერსიტეტისგან სწავლის სრულ დაფინანსებას მიიღებს.
აღსანიშნავია, რომ ევროპის უნივერსიტეტში საერთაშორისო აკადემიურ მობილობაზე კონკურსი  2020-2021 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის გამოცხადდა, რომლის ფარგლებშიც შემოთავაზებული იყო  8 ევროპული მიმართულება:

The result of the student selection competition for international academic mobility has already been announced
The result of the student selection competition for international academic mobility has already been announced!
The winning student is Sophie Bregvadze, a first-year student of the Master of Management program, who will be spending the Spring semester 2020-21 at the University of Finance and Administration (Prague, Czech Republic). The tuition fee at the host University will be funded by European University itself.
European University was announcing a call for international mobility for the Spring semester of the 2020-2021 academic year and offered 8 European destinations: