ევროპის უნივერსიტეტი გლობალური ქსელის Businet-ის წევრი გახდა
ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ჩართულობით, ევროპის უნივერსიტეტი გლობალური ქსელის Businet-ის წევრი გახდა.
აღსანიშნავია, რომ ევროპის უნივერსიტეტი პირველი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა ევრაზიის რეგიონში, რომელიც Businet ქსელში გაწევრიანდა.
თანამშრომლობის ფარგლებში ევროპის უნივერსიტეტს აქვს განსაკუთრებული შესაძლებლობა ჩაერთოს Businet ქსელის მასშტაბურ აქტივობებში და გაიზიაროს საერთაშორისო პარტნიორების გამოცდილება.
Businet-ის ქსელი ბიზნეს უნივერსიტეტების მიერ 1987 წელს დაარსდა და ხელს უწყობს საერთაშორისო პროგრამების ბიზნესის მიმართულებით განვითარებას და უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების, მათი პერსონალის და სტუდენტების შესაძლებლობების გაზრდას. ამ დროისთვის ორგანიზაციას ჰყავს 113 წევრი და წარმოდგენილია 31 ქვეყანაში.

European University has become a member of the global network Businet
With the involvement of the International Relations Office, European University has become a member of the global network, Businet.
It should be noted that European University is the first educational institution in the Eurasian region to join the Businet network.
As part of the collaboration, European University has a special opportunity to engage in large-scale activities of the Businet network and share the experience of international partners.
Businet was established in 1987 by a group of higher education business institutions keen to develop international programmes in Business and to promote opportunities for Institutes of Higher Education, their staff, and their students. At the moment, the organization has 113 members and is represented in 31 countries.