საერთაშორისო აკადემიური მობილობა ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის
ევროპის უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს საერთაშორისო მობილობაზე 2020-2021 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის და გთავაზობთ 8 ევროპულ მიმართულებას:
• University of Applied Sciences, Burgenland (ავსტრია)
• University of Malaga (ესპანეთი)
• University of Finance and Administration (ჩეხეთის რესპუბლიკა)
• Masaryk University (ჩეხეთის რესპუბლიკა)
• Vistula University (პოლონეთი)
• WSB University of Dabrowa Gornicza (პოლონეთი)
• Klaipeda University (ლიეტუვა)
• Varna University of Management (ბულგარეთი)
ევროპის უნივერსიტეტი უზრუნველყოფს სტუდენტის თანადაფინანსებას. შედეგად, სრულად ფინანსდება პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლის გადასახადი.
ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის მიერ დადგენილი რეგულაციების გათვალისწინებით, კონკურსი წარიმართება დისტანციურ რეჟიმში, Zoom-ისა და Moodle-ის პლატფორმების გამოყენებითა და ევროპის უნივერსიტეტისსაერთაშორისო აკადემიური მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის წესისშესაბამისად.
1.  ინგლისური ენის გამოცდა (შაბათი, 23 იანვარი, 14:00 სთ)
• ტესტირება ჩატარდება Moodle-ის პლატფორმის გამოყენებით;
NotaBene:  თუ სტუდენტი წარმოადგენს ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელ ისეთ საერთაშორისო სერტიფიკატებს, როგორიცაა IELTS, TOEFL, Cambridge, მაშინ მას არ უწევს აღნიშნული ტესტის ჩაბარება და კომისია საორიენტაციოდ იღებს მისი სასერტიფიკატო გამოცდის ქულას.
2.     გასაუბრება ინგლისურ ენაზე (კვირა, 24 იანვარი, 17:00 სთ)
• გასაუბრება ჩატარდება Zoom-ის პლატფორმაზე;
შეფასების კრიტერიუმები, გთხოვთ, იხილოთ "საერთაშორისო აკადემიური მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის წესის" დოკუმენტში.
25 იანვარს, კომისია გამოავლენს კონკურსის გამარჯვებულებს, რომელთაც გაუფორმდებათ კრედიტების შიდა აღიარებაზე პასუხისმგებელი სასწავლო ხელშეკრულება.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად, სტუდენტებმა უნდა შეავსონ ქართულოვანი სააპლიკაციო ფორმაhttps://forms.gle/akPGMUdCRCWggswD9

International mobility for the European University students
European University is announcing a call for international mobility for the Spring semester of the 2020-2021 academic year and offers 8 European destinations:
- University of Applied Sciences, Burgenland (Austria)
- WSB University of Dabrowa Gornicza (Poland)
European University provides student co-funding. As a result, the tuition fee at the partner university will be fully funded.
According to the regulations set by the World Health Organization, the competition will be held remotely, using the Zoom and Moodle platforms and in accordance with the "Rule for Participation in the International Academic Mobility Program" of European University.
- English Language Test (Saturday, January 23, 2:00 p.m.)
Testing will be conducted using the Moodle platform;
NotaBene: If a student submits an international certificate of English language proficiency such as IELTS, TOEFL, Cambridge, then she/he does not have to pass the mentioned test and the commission takes her/his certification exam score as a guide.
- Interview in English (Sunday, January 24, 5 p.m.)
You can find the criteria for an evaluation in the following document: "Rule for Participation in the International Academic Mobility Program".
On January 25, the commission will announce the winners of the competition, who will sign the learning agreement responsible for the internal recognition of credits.
To participate in the competition, students must fill out the following application form: https://forms.gle/akPGMUdCRCWggswD9
For further questions, please contact the International Relations Office at: +995 555 00 65 10; email: salome.tskitishvili@eu.edu.ge