ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტზე მე-9 სამეცნიერო სტუდენტური კონფერენცია გაიმართა
ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტზე მე-9 სამეცნიერო სტუდენტური კონფერენცია გაიმართა, რომელიც დისტანციურ რეჟიმში ჩატარდა.
კონფერენციაზე მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებმა თანამედროვე მედიცინის სხვადასხვა აქტუალურ თემაზე მოხსენებები წარადგინეს.
კონფერენციის საკონკურსო კომისიამ სპეციალური ნომინაციების გამარჯვებულები გამოავლინა. ასევე შეირჩა სამი საუკეთესო ნაშრომის ავტორი, რომელთაც სერტიფიკატები და ფულადი პრიზები გადაეცათ. სერტიფიკატები ასევე, გადაეცა ყველა მონაწილეს.
ათი საუკეთესო ნაშრომი დაიბეჭდება ევროპის უნივერსიტეტის სამეცნიერო სტუდენტურ ჟურნალში "Biomedical and Core Clinical Research Practice".

THE 9TH STUDENT SCIENTIFIC CONFERENCE WAS HELD AT THE FACULTY OF MEDICINE OF THE EUROPEAN UNIVERSITY
The 9th Student Scientific Conference was held online at the Faculty of Medicine of the European University. At the conference, students of the Medical Faculty gave presentations on various important topics of modern medicine.
The conference committee announced the winners of the special nominations. The authors of the three best presentations were also selected and awarded certificates and cash prizes.
The ten best papers of the conference will be published in the European University Scientific Student Journal, Biomedical and Core Clinical Research Practice’’.