ევროპის უნივერსიტეტის ეგიდით საერთაშორისო კონფერენცია მიმდინარეობს
ევროპის უნივერსიტეტის ეგიდით საერთაშორისო კონფერენცია, "სწავლების ინოვაციური მეთოდები და ტექნოლოგიური მიღწევები უმაღლეს განათლებაში“, მიმდინარეობს.
კონფერენციაში მომხსენებლები პორტუგალიიდან, რუმინეთიდან, ჩინეთიდან, მალაიზიიდან და ინდოეთიდან მონაწილეობენ და მისი მიზანია განათლების მკვლევარების, ექსპერტებისა და პროფესიონალებისთვის აკადემიური პლატფორმის შეთავაზება, სადაც განიხილავენ და გაუზიარებენ განათლების სფეროში დღეს არსებულ გამოწვევებს, განსაკუთრებით პანდემიის პირობებში, როდესაც სწავლა სწავლების პროცესი დისტანციურ რეჟიმში მიმდინარეობს.
საერთაშორისო კონფერენცია ევროპის უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, ნინო ტალიაშვილმა, გახსნა და მონაწილე ქვეყნებს მადლობა გადაუხადა.
"მოხარული ვარ, განვაცხადო, რომ მიუხედავად მსოფლიო გამოწვევევებისა, რომელიც დღეს გვაქვს Covid19-ის პანდემიის პირობებში, ევროპის უნივერსიტეტი ახერხებს ახალი აკადემიური და სამეცნიერო ინიციატივების შემუშავებას და ეს კონფერენცია არის მტკიცებულება ჩვენი წარმატებული ძალისხმევისა, რაც რეალურად ასახავს ჩვენს ინსტიტუციურ ხედვას, მიზნებსა და ამოცანებს.
განათლება და კვლევა, სწორედ ამას გვინდა მივუძღვნათ თავი ევროპის უნივერსიტეტში. სიახლე არ იქნება თუ ვიტყვი, რომ თანამედროვე წამყვანი ქვეყნების უმრავლესობამ სახელმწიფოებრიობის მშენებლობა შეძლო, წარმატებული განათლების სისტემის ჩამოყალიბების პარალელურად. დღეს, საქართველო იგივე გადამწყვეტი მომენტის წინაშე დგას, თანამედროვე დემოკრატიის აღმშენებლობის გზაზე; საქართველოს უნივერსიტეტებმა უნდა აიღონ პასუხისმგებლობა, რათა მხარი დაუჭირონ სახელმწიფოს ამ ძალისხმევაში. ეს არის განსაკუთრებული ამოცანა, რომელიც შეესაბამება ჩვენი უნივერსიტეტის ხედვას და მისიას“, - განაცხადა ნინო ტალიაშვილმა.

AN INTERNATIONAL CONFERENCE IS BEING HELD UNDER THE AUSPICES OF THE EUROPEAN UNIVERSITY
The International Conference “Innovative Methods of Teaching and Technological Advancements in Higher Education” is being held under the auspices of the European University.
The conference is attended by speakers from Portugal, Romania, China, Malaysia, and India and aims to provide an academic platform for education researchers, experts, and professionals, where they discuss and share current challenges in education, especially in pandemic conditions, when the teaching-learning process is taking place remotely.
Acting Rector of the European University Nino Taliashvili opened the international conference and thanked the participating countries.
“I am happy to state that in spite of the challenges the whole globe is facing today because of the Covid 19 pandemic, European University succeeds in developing new academic or scholarly initiatives, and this conference is evidence for our successful efforts. This is actually a reflection of our institutional vision, goals, and objectives.
Education and research, this is what we at European University would like to dedicate ourselves to. The role of education cannot be overestimated in the modern knowledge-based society; it is not a novelty if I say that majority of modern leading states managed to build their statehood when they succeeded in the formation of efficient systems of education; today, Georgia is facing the same crucial moment when it is on its way of building a modern democratic state; and Georgian universities have to assume the responsibility to support the state in its efforts. This particular task is in line with our university vision and mission“- Said Nino Taliashvili.