ევროპის უნივერსიტეტში IFMSA-ის გაცვლით პროექტში მონაწილეობისთვის დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის სტუდენტთა შესარჩევი კონკურსი გაიმართა
ევროპის უნივერსიტეტში, Მედიცინის ფაკულტეტზე, სტუდენტთა მსოფლიო ორგანიზაციის - IFMSA-ის (International Federation of Medical Students’ Association) გაცვლით პროექტში მონაწილეობისთვის დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის სტუდენტთა შესარჩევი კონკურსი გაიმართა.
აღნიშნული პროექტი გულისხმობს მონაწილე ქვეყნებიდან (იტალია, მოლდოვა, სერბეთი, უნგრეთი, რუმინეთი, პერუ) ერთ-ერთში სტუდენტის მიერ 2021-2022 წელს ერთთვიან (28 დღე) კლინიკური პრაქტიკის გავლას.
კონკურსის შედეგად ევროპის უნივერსიტეტის დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის 6 სტუდენტი შეირჩა: ალიკია ჩიპურუპალი - იტალია, საჰიშნუტა სურიაკანტ დეშმუხი - უნგრეთი, რიიტ აგარუალი - რუმინეთი, უპალ რავიშა - პერუ, ჯოჯი ჯინსი მარია - სერბეთი და რიშუ - მოლდოვა.
პროექტის თანახმად, საქართველოდან მივლინებულ ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტებს ექვსი ქვეყანა უმასპინძლებს, საქართველოში კი სტუდენტები ამ ქვეყნებიდან ჩამოვლენ.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში ევროპის უნივერსიტეტი იღებს ვალდებულებას კლინიკური პრაქტიკა დაუგეგმოს მასპინძელი ქვეყნების წარმომადგენელ 6 სტუდენტს. უნივერსიტეტი დაფარავს პროექტის ფარგლებში ჩამოსული უცხოელი სტუდენტების კლინიკური პრაქტიკის და ასევე საცხოვრებელ ხარჯებს, რის საფუძველზეც ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტები გათავისუფლებული იქნებიან მასპინძელ ქვეყანაში კლინიკური პრაქტიკის საფასურის და საცხოვრებელი ხარჯისგან.

Competition for the selection of Medical Doctor Students to participate in the IFMSA exchange project was held at the European University
Competition for Medical Doctor Students to participate in the IFMSA (International Federation of Medical Students Association) exchange project was held at the Faculty of Medicine of the European University.
Within the project, students will take one month (28 days) of clinical practice during 2021-22 years in one of the participating countries (Italy, Moldova, Serbia, Hungary, Romania, Peru).
Six Medical Doctor Students were selected as a result of the competition: Alikya Chipurupalli – Italy, Sahishnuta Suryakant Deshmukh – Hungary, Reet Agarwal- Romania, Uppal Ravisha – Peru, Joji jincy Mariya – Serbia, Rishu – Moldova
According to the project, the students sent from the European University will be hosted by six countries, and students from these countries will arrive in Georgia.
Within the project, European University undertakes to plan clinical practice for 6 students from host countries. The University will reimburse the clinical practice and the living expenses of the international students arriving under the project, as a result, European University students will be exempt from clinical practice fee and living expenses in the host countries.