ევროპის უნივერსიტეტში საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია - "მართლმსაჯულების აქტუალური პრობლემები 2020“ ჩატარდა
ევროპის უნივერსიტეტის სამართლის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ორგანიზებით მეხუთე საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია - "მართლმსაჯულების აქტუალური პრობლემები 2020“ ჩატარდა.
ღონისძიება ეპიდემიოლოგიური ვითარების გათვალისწინებით დისტანციურ რეჟიმში წარიმართა და მასში სამართლის სფეროს ქართველმა და უცხოელმა ექსპერტებმა მიიღეს მონაწილეობა.
კონფერენციის მომხსენებლებმა ისაუბრეს ისეთ აქტუალურ საკითხებზე, როგორიცაა სასამართლოს როლი არჩევნებში, მართლმსაჯულების რეფორმის მიმდინარეობა და შედეგები, მოსამართლეთა დისციპლინური პასუხისმგებლობა, სასამართლოს დამოუკიდებლობის მნიშვნელობა და ა.შ.

Scientific Research Institute of Law has organized the 5th annual International Scientific Conference „Actual Problems of Justice 2020“
The conference was held remotely, via the ZOOM platform.
The conference was participated by internationally recognized foreign and Georgian experts.
Speakers discussed current issues such as the role of the judiciary in elections, the progress and results of judicial reform, the disciplinary responsibility of judges, the importance of judicial independence, and so on.
The American expert discussed the ongoing elections in the US court. The issue aroused great interest from the participants' side.
The Scientific Research Institute of Law conducts a cycle of these conferences annually and this is already institute tradition.