ნინო ტალიაშვილი ევროპის უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებლად დაინიშნა
ევროპის უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორი ნინო ტალიაშვილი სასწავლო პროცესის ადმინისტრირების მიმართულებით რექტორის მოვალეობის შემსრულებლად დაინიშნა.
ნინო ტალიაშვილი ევროპის უნივერსიტეტის მმართველ რგოლს 2019 წლიდან შეუერთდა და მას შემდეგ  უნივერსიტეტის განვითარებისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვან საკითხებში აქტიურადაა ჩართული.
ის არის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების ავტორიზაციის ექსპერტი. 2019 წლის ოქტომბერში საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ბრძანებით დაინიშნა პროფესიული მომზადების/გადამზადების პროგრამის განხორციელების უფლების მიმნიჭებელი საბჭოს წევრად.
სხვადასხვა დროს თანამშრომლობდა გაერო-ს განვითარების პროგრამასთან (UNDP) და მსოფლიო ბანკთან; ამჟამად თანამშრომლობს გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოებასთან (GIZ), როგორც განათლების სამართლის ექსპერტი.
ნინო ტალიაშვილი მრავალი წელია, ეწევა პედაგოგიურ საქმიანობას, სხვადასხვა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში.

NINO TALIASHVILI HAS BEEN APPOINTED ACTING RECTOR OF THE EUROPEAN UNIVERSITY
Vice-Rector of the European University Nino Taliashvili has been appointed Acting Rector for the administration of the educational process.
Nino Taliashvili joined the governing body of the European University in 2019 and since then has been actively involved in issues strategically important for the development of the university.
He is an authorization expert for higher education institutions. In October 2019, by the order of the Prime Minister of Georgia, he was appointed a member of the Board for the Right to Implement a Vocational Training / Retraining Program.
Collaborated at various times with the United Nations Development Program (UNDP) and the World Bank; He currently collaborates with the German Society for International Cooperation (GIZ) as an expert in education law.