ევროპის უნივერსიტეტი მზადაა სამედიცინო პერსონალის რეზერვის შექმნის მიზნით სამედიცინო მიმართულების უფროსკურსელები გადაამზადოს
ევროპის უნივერსიტეტი უერთდება უწყებათშორისი საბჭოს გადაწყვეტილებას და მზადაა, სამედიცინო პერსონალის რეზერვის შექმნის მიზნით სამედიცინო მიმართულების უფროსკურსელები გადაამზადოს, რათა საჭიროების შემთხვევაში ისინი სამედიცინო სფეროს წარმომადგენლებს სხვადასხვა მიმართულებით დაეხმარონ.
მიგვაჩნია, რომ კორონავირუსის პანდემიასთან ბრძოლაში ყველამ შესაძლებლობის ფარგლებში უნდა შეიტანოს საკუთარი წვლილი, რათა რაც შეიძლება მალე და ნაკლები დანაკარგით შევძლოთ ინფექციის დამარცხება. ამ შემთხვევაში ჩვენი შესაძლებლობაა, ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებმა გაიარონ სწრაფი კურსი და საჭიროების შემთხვევაში ჩაერთონ კოვიდინფექციასთან ბრძოლაში, დაეხმარონ ექიმებს.
აღნიშნულთან საკითხთან დაკავშირებით დღეს განათლების სამინისტროში შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც ევროპის უნივერსიტეტის ხელმძღვანელობამ მიიღო მონაწილეობა და ჩვენი მზაობა ამ შეხვედრაზე დავადასტურეთ.

European University is ready to train senior medical students to create a reserve of medical staff
European University joins the decision of the Interagency Council and is ready to train senior medical students in order to create a reserve of medical staff so that, if necessary, they can assist the representatives of the medical field in various directions.
We believe that in the fight against the coronavirus pandemic, everyone should contribute as much as possible so that we can defeat the infection as soon as possible and with less loss.
In this case, we have the opportunity for the students of the Faculty of Medicine of the European University to take a quick course and, if necessary, to get involved in the fight against covid infection, to help doctors.
A meeting on this issue was held at the Ministry of Education today, in which the leadership of the European University took part and we confirmed our readiness for this meeting.