ევროპის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტები TBC Camp-ის პროგრამაში ერთვებიან
ევროპის უნივერსიტეტის ბიზნესის და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტები TBC Camp-ის პროგრამაში ერთვებიან
თიბისი ბანკის ორგანიზებით, იწყება სტუდენტური პროგრამა TBC Camp, რომელიც გულისხმობს მე-4 კურსის ფინანსების სტუდენტების პროგრამაში ჩართვას. პროგრამაში მონაწილეობა ნებაყოფლობითია და შეუძლიათ მხოლოდ დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებს.
პირველ ეტაპზე გაიმართება თიბისი კაპიტალის საჯარო ლექცია, სადაც მონაწილეები გაეცნობიან დავალებას.  შემდეგ შეხვედრებზე განიხილება ბიზნეს ქეისები, რაც მათ დავალების შესრულებას გაუმარტივებს. ბოლო ეტაპი, კი, გულისხმობს სტუდენტების მიერ ჟიურისთან პრეზენტაციების ჩატარებას.
კონკურსის შედეგად გამოვლინდება 2 გამარჯვებული ჯგუფი (თითოეული ჯგუფი უნდა შედგებოდეს 3 სტუდენტისგან), რომლებიც დასაჩუქრდებიან თიბისის აქციებით.
• პირველ ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა 150 აქცია;
• მეორე ადგილზე გასულ გუნდს კი 75 აქცია.
პროგრამის მთავარი მიზანია, სტუდენტებისთვის ფინანსური ბაზრების უკეთ გაცნობა და რეალური სამუშაო გამოცდილების მიღება, საინვესტიციო საბანკო მიმართულებით.
პირველი ლექცია გაიმართება ხუთშაბათს, 22 ოქტომბერს, 11:00 საათზე, ონლაინ პლათფორმა ZOOM-ის მეშვეობით. შეხვედრის ხანგრძლივობა იქნება 1 საათი. შეხვედრაზე დასწრება შეუძლია ნებისმიერ დაინტერესებულ სტუდენტს, კურსისა და ფაკულტეტის მიუხედავად. თუმცა, კონკურსში მონაწილეობას მხოლოდ მე-4 კურსელები მიიღებენ.

Students from the Faculty of Business and Technology of the European University are involved in the TBC CAMP program
Students from the Faculty of Business and Technology of the European University are involved in the TBC Camp program.
Organized by TBC Bank, the student program TBC Camp is launched, which involves the inclusion of 4th-year finance students in the program. Participation in the program is voluntary and is open only to graduate students.
In the first stage, a public lecture of TBC Capital will be held, where the participants will get acquainted with the assignment. Business meetings will then discuss business cases, which will make their task easier. The last stage involves the students making presentations to the jury.
As a result of the competition, 2 winning groups will be revealed (each group should consist of 3 students), who will be awarded TBC promotions.
• The first-place team will be awarded 150 shares(action).
• The team that took second place had 75 shares.
The main goal of the program is to make students better acquainted with the financial markets and gain real work experience in the field of investment banking.
The first lecture will be held on Thursday, October 22, at 11:00 am, via the online platform ZOOM. The duration of the meeting will be 1 hour. The meeting can be attended by any interested student, regardless of course and faculty. However, only 4th-year students will take part in the competition.