ევროპის უნივერსიტეტში პრაქტიკულ-ლაბორატორიული სამუშაოები განახლდა
ევროპის უნივერსიტეტში სასწავლო პროცესი ნაწილობრივ აღდგა, რაც ჯანდაცვისა და განათლების სამინისტროების უსაფრთხოების რეკომენდაციების შესაბამისად, პრაქტიკულ-ლაბორატორიული სამუშაოების საუნივერსიტეტო სივრცეში განახლებას გულისხმობს, სალექციო კურსი კი კვლავ ონლაინ გაგრძელდება.
„ევროპის უნივერსიტეტის“ ინფორმაციით, ლაბორატორიული მუშაობის განახლება მნიშვნელოვანი განსაკუთრებულად მედიცინის ფაკულტეტისთვის არის, რადგან პრაქტიკული სამუშაოების გარეშე ფაკულტეტის არსებობა ფაქტიურად შეუძლებელია.
ჯანდაცვისა და განათლების სამინისტროების უსაფრთხოების რეკომენდაციების თანახმად, უნივერსიტეტში დაცული იქნება ერთმეტრიანი დისტანცია მერხებს შორის, ყველა სააუდიტორიო სივრცეში სტუდენტი გადაადგილდება პირბადით, სავალდებულოა სანიტაიზერების, დეზობარიერების გამოყენება და საუნივერსიტეტო სივრცეში შესვლისას თერმოსტრკრინინგი.

Practical-laboratory works have been resumed at the European University
The study process at the European University has been partially restored, which, in accordance with the safety recommendations of the Ministries of Health and Education, provides for the resumption of practical-laboratory work in the university space, and the lecture course will continue online.
According to the European University, the resumption of laboratory work is especially important for the Faculty of Medicine, because, without practical work, the existence of the faculty is impossible.
According to the safety recommendations of the Ministries of Health and Education, the university will maintain a one-meter distance between desks, students will move in all auditoriums veils, it is mandatory to use sanitizers, de-barriers and thermoscreening when entering the university space.