ევროპის უნივერსიტეტმა ადმინისტრაციის თანამშრომლები და აკადემიური პერსონალი დააჯილდოვა
ევროპის უნივერსიტეტის მმართველმა რგოლმა, თანამშრომელთა შეფასების კრიტერიუმების მიხედვით, ადმინისტრაციის თანამშრომლები და აკადემიური პერსონალი დააჯილდოვა.
ევროპის უნივერსიტეტის ხელმძღვანელობის გადაწყვეტილებით, ამჯერად, 80 თანამშრომელი დაჯილდოვდა, მათ შორის ადმინისტრაციული პერსონალის 55 წარმომადგენელი და 25 აკადემიური და მოწვეული პერსონალი.
ღონისძიება მედიცინის ფაკულტეტის კორპუსის ეზოში ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციების დაცვით ჩატარდა და ის ევროპის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა ლაშა კანდელაკიშვილმა გახსნა, რომელმაც თანამშრომლებს და აკადემიურ პერსონალს მიღწეული შედეგებისთვის მადლობა გადაუხადა.
ამასთან, უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა გასული სასწავლო წელი შეაჯამა და აკადემიურ პერსონალს და ადმინისტრაციის თანამშრომლებს სამომავლო გეგმები გააცნო.
თანამშრომლებს სპეციალური სიგელები და დიპლომები უნივერსიტეტის რექტორმა თამარ კერძაიამ უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორებთან და ფაკულტეტის დეკანებთან ერთად გადასცა.
ევროპის უნივერსიტეტს შემუშავებული აქვს დოკუმენტი, რომლის მიხედვითაც ხდება ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის შეფასება. ადმინისტრაციული თანამშრომლები ფასდებიან 360-გრადუსიანი შეფასებით, რომელშიც მონაწილეობენ, როგორც უშუალო ხელმძღვანელები, ასევე კოლეგები, დაქვემდებარებულები და სტუდენტები. აკადემიური პერსონალის შეფასება კი გულისხმობს მათი აკადემიური და სამეცნიერ-კვლევითი საქმიანობის შეფასებას, რომელშიც ჩართული არიან როგორც უნივერსიტეტის ადმინისტრაცია, ასევე სტუდენტები.

The governing body of the European University awarded the administration  and academic staff according to the staff evaluation criteria
The governing body of the European University awarded the administration  and academic staff according to the staff evaluation criteria.
By the decision of the leadership of the European University, this time 80 employees were awarded, including 55 representatives of the administrative staff and 25 academic and visiting staff.
The event was held in the courtyard of the Faculty of Medicine in accordance with the recommendations of the Ministry of Health and was opened by the President of the European University Lasha Kandelakishvili, who thanked the administrative  and academic staff for the achieved results .
In addition, the President of the University summarized the last academic year and informed the academic  and administration staff about future plans.
The Rector of the University Tamar Kerdzaia handed over special diplomas  to the employees together with the Vice-Rectors of the University and the Deans of the Faculties.
The European University has developed a document according to which the evaluation of administrative and academic staff is done. Administrative staff are assessed with a 360-degree rating that includes both immediate supervisors as well as colleagues, subordinates and students. Academic staff
evaluation means  the evaluation of their academic and research activities, which involve both the university administration and the students.