დიპლომირებული მედიკოსის საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტების სამეცნიერო აბსტრაქტი ESCMID-ის საერთაშორისო კონფერენციაზე
ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის დიპლომირებული მედიკოსის საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტების როჰიტ რათორესა და ალიკია ჩიპურუპალის სამეცნიერო აბსტრაქტი მიიღეს კლინიკური იკრობიოლოგიისა და ინფექციური დაავადებების ევოპული საზოგადოების (ESCMID) მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კონფერენციაზე, რომელიც ჩატარდა 2020 წლის 23-25 სექტემბერ ონლაინ ფორმატში.
აღნიშნული კონფერენციის მთავარი თემა იყო კოვიდ-19 და მოიცა კორონავირუსის პანდემიის მრავალ ასპექტ. მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტმა ოჰიტ რათორემ საკუთარი მოხსენებით "Comparative analysis of virulence factors at the genomic level in SARS-CoV and COVID 19" წარმოადგინა სამეცნიერო კვლევის შედეგები, რომელიც შეასრულა ევროპის უნივერსიტეტის პროფესორები ია კუსრაძის და ნათია ქარუმიძის ხელმძღვანელობით.
კონფერენციის სარეგისტრაციო თანხა მთლიანად დაფინანსდა ევროპის უნივერსიტეტის მიერ.
კლინიკური მიკრობიოლოგიისა და ინფექციური დაავადებების ევროპული საზოგადოება არის არაკომერციული ორგანიზაცია, რომლის მიზანიცაა ინფექციური დაავადებების დიაგნოსტირების, მკურნალობისა და პრევენციის  გაუმჯობესება.

The abstract by the students of Medical Doctor program at an international conference
The abstract by Rohit Rathore and Alikya Chipurupalli the students of Medical Doctor program at the Faculty of Medicine of the European University got accepted at an international conference organized by the European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases (ESCMID), held in September 23-25 , 2020 online.
The ESCMID conference on coronavirus disease (ECCVID) covered many aspects of the COVID-19 pandemic. Medical Faculty student Rohit Rathore presented a study results on "Comparative analysis of virulence factors at the genomic level in SARS-CoV and COVID 19" which was supervised by the European University professors Ia Kusradze and Natia Karumidze.
The registration fee was fully funded by the European University.
The European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases is a non-profit organization whose mission is to improve the diagnosis, treatment and prevention of infection-related diseases.