ბეჩოში ინგლისური ენის ინტენსიური კურსის მეორე ეტაპი მიმდინარეობს
ევროპის უნივერსიტეტსა და მესტიის მუნიციპალიტეტის მერიას შორის დადებული მემორანდუმის ფარგლებში, ბეჩოში, ინგლისური ენის ინტენსიური კურსის მეორე ეტაპი აქტიურად მიმდინარეობს.
ინოვაციური პროექტი, "ენა ყველასთვის და ყველა ასაკისთვის", ინგლისური ენის ცოდნის გაღრმავებას გულისხმობს და ხელმისაწვდომია ყველა ასაკისა და პროფესიის ადამიანისთვის, ვისაც ამის სურვილი აქვს.
რეგიონში უცხო ენის კურსების ჩატარების ინიციატივა ევროპის უნივერისტეტის პრეზიდენტს, ლაშა კანდელაკიშვილს, ეკუთვნის, რომელმაც მსგავსი ცენტრი თავდაპირველად ლაგოდეხში გახსნა, ანალოგიური ცენტრი მოქმედებს ყვარელშიც. შემდეგ კი, იმის გათლისწინებით, რომ სვანეთი ერთ-ერთი ყველაზე მოთხოვნადი ტურისტული მიმართულებაა, უნივერსიტეტმა მიიღო გადაწყვეტილება ხელი შეუწყოს ადგილობრივების ცოდნის ამაღლებას ამ მიმართულებით.
ევროპის უნივერსიტეტი, ადგილობრივებს, ინტერესის მიხედვით შესაბამისი ლიტერატურით და ინფრასტრუქტურით ამარაგებს, რაც ცენტრის კეთილმოწყობას და საბიბლიოთეკო ბაზის შექმნას გულისხმობს.

The second stage of the intensive English language course is actively underway in Becho
The second phase of the intensive English language course in Becho is actively ongoing within the framework of the memorandum signed between European University and Municipality of Svaneti.
Innovative project, "Language for Everyone and All Ages" aims to enhance English language skills and is available to people of all ages and professions who want to have it.
The initiative to hold foreign language courses in the region belongs to Lasha Kandelakishvili, President of the European University, who first opened a similar center in Lagodekhi, and then, considering that Svaneti is one of the most sought-after tourist destinations, the university decided to raise local awareness regarding this subject.
European University provides locals with relevant literature and infrastructure according to their interests, which means the improvement of the center and the creation of a library base