ევროპის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის მილოცვა პედაგოგებს
"ყველა მასწავლებელს ვულოცავ პროფესიულ დღეს, წარმატებებს და ბედნიერებას გისურვებთ, გეამაყოთ ყოველთვის თქვენი აღზრდილებით! მასწავლებლობა ერთ-ერთი ყველაზე საპატიო და საპასუხისმგებლო პროფესიაა. სკოლიდან იწყება მოზარდისთვის განათლების მიცემა, შემდეგ კი ცხოვრების კიდევ ერთ, ახალ და საინტერესო ეტაპზე ახალგაზრდების გვერდით პროფესორ-მასწავლებლები არიან და განუსაზღვრელად დიდია თქვენი როლი, რადგან თქვენი ძალისხმევით, ცოდნით და გამოცდილებით აღზრდილი თაობები ქმნიან ქვეყნის წარმატებულ მომავალს.
სწორედ ჩემი მასწავლებლების დამსახურებაა, გადაწყვეტილება, რომ დამეფუძნებინა უნივერსიტეტი და გავყოლოდი ამ მიმართულებას. მეამაყება, რომ თითოეული პედაგოგი თავისი პროფესიული უნარ-ჩვევებით მაქსიმუმს აკეთებს ჩვენი თაობების აღზრდისთვის.
დაუსრულებლად შეიძლება თქვენს დამსახურებებზე საუბარი და ვფიქრობ, ასევე დაუსრულებლად უნდა გადაგიხადოთ მადლობა ყველამ, რადგან თითოეული წარმატებული ადამიანის უკან სწორედ თქვენი დიდი შრომა დგას."

CONGRATULATIONS TO THE TEACHERS FROM THE EUROPEAN UNIVERSITY PRESIDENT
Congratulations to all the teachers on their professional day, I wish you success and happiness, always be proud of your upbringings! Being teacher is one of the most honorable and responsible professions. The school starts giving education to the teenager and then at another, new and exciting stage of life, there are professors and teachers next to them and your role is indefinitely great, because the generations brought up by your efforts, knowledge and experience create the successful future of the country.
The decision to establish a university and follow this direction is just the merit of my teachers. I am proud that each teacher with professional skills does her best for the upbringing of our generations.
I can talk endlessly about your merits and I think everyone should also thank you continuously, as behind every successful person there is your great hard work.