ევროპის უნივერსიტეტი Jean Monnet Module-ისა და Jean Monnet Project - ის გრანტის გამარჯვებულია
ევროპის უნივერსიტეტი, ევროკავშირის ERASMUS+ _ის პროგრამის ფარგლებში, Jean Monnet Module-ისა და Jean Monnet Project - ის გრანტის გამარჯვებულია.
აღნიშნული გრანტების ფარგლებში, 2020-2021 წელს, ევროპის უნივერსიტეტის მიერ განხორციელდება ორი მასშტაბური პროექტი:
1. „ევროპეიზაცია, როგორც საქართველოს დემოკრატიზაციის ინსტრუმენტი (Jean Monnet Module)“, რომელიც სამ ზამთრის სკოლას მოიცავს. აღნიშნული მოდულის აკადემიური კოორდინატორი იქნება ევროპის უნივერსიტეტის პროფესორი - ლევან მახაშვილი;
2. „ევროპული ღირებულებებისა და სტანდარტების დანერგვა ქართულ სკოლებში (Jean Monnet Project)“. კველვითი პროექტის აკადემიური კოორდინატორი იქნება ევროპის უნივერსიტეტის აფილირებული ასისტენტ-პროფესორი - თათია დოლიძე

European University became a two-time winner of the Erasmus + Jean Monnet activities
European University is the winner of the Jean Monnet Module and the Jean Monnet Project under the EU ERASMUS + program. Within the framework of these grants, in 2020-2021, two large-scale projects will be implemented by European University:
„Europeanization as an Instrument for Democratization of Georgia”, which includes three winter schools. The academic coordinator of this module will be Mr. Levan Makhashvili, a professor of European University.
“Advancing European Values and Standards in Georgian Schools". This research project will be managed by Affiliated Assistant Professor of European University – Tatia Dolidze