ევროპის უნივერსიტეტი ჯუსტინა ფორტუნატოს უნივერსიტეტში
2020 წლის 18 თებერვალს, იტალიაში, ქალაქ ბენევენტოში, ევროპის უნივერსიტეტის რექტორიქალბატონი თამარ კერძაიასაერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსიქალბატონი თათია დოლიძე და მედიცინის პროგრამის ხელმძღვანელი, პროფესორი ზაზა ავალიანი იმყოფებოდნენ ჯუსტინა ფორტუნატოს უნივერსიტეტში, სადაც შეხვედრები გაიმართა უნივერსიტეტის რექტორსა და დირექტორთან.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა სამედიცინო პროგრამის მხრივ თანამშრომლობის პერსპექტივები e-learning-ის პლატფორმის გამოყენებით და სტუდენტთა და ლექტორთა გაცვლითი პროგრამების შესაძლებლობა.
შეხვედრის ბოლოს, ევროპის უნივერსიტეტსა და ჯუსტინა ფორტუნატოს უნივერსიტეტებს შორის, ხელი მოეწერა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს.

European University visited the University of Justina Fortunato
On February 18-19, 2020, in Benevento, Italy, Rector of the European University, Ms. Tamar Kerdzaia, the Head of the International Relations Office, Ms. Tatia Dolidze and the Head of the Medical Program, Prof. Zaza Avaliani visited the University of Justina Fortunato and met with its Rector and Director.
Parties discussed collaboration opportunities within the Medical program through the E-Learning platform and the possibility of student and staff exchange programs. At the end of the meeting rectors of the European University and Justina Fortunato University signed the Memorandum of Understanding.