"ევროპის უნივერსიტეტის" საერთო საცხოვრებელი სტუდენტებისთვის
"ევროპის უნივერსიტეტი“ არის პირველი კერძო უმაღლესი სასწავლებელი საქართველოში, რომელმაც სტუდენტებს საერთო საცხოვრებელი შესთავაზა. მაღალი სტანდარტების, კეთილმოწყობილი და უსაფრთხო სივრცე უნივერსიტეტთან ახლოს, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოსთან მდებარეობს.
"ევროპის უნივერსიტეტის“ ოთხსართულიანი სტუდენტური საცხოვრებელი 4700 კვ. მეტრზეა განთავსებული და 300 - მდე სტუდენტს ემსახურება.
საერთო საცხოვრებელში წარმოდგენილია ერთ, ორ, სამ და ოთხ ადგილიანი ოთახები. თითოეული ოთახი აღჭურვილია სტუდენტისთვის საჭირო ყველა ინვენტარით (საწოლი, სამუშაო მაგიდა, სკამი, წიგნის თაროები, ა.შ.). ყველა ოთახს აქვს ინდივიდუალური სანიტარიული კვანძი.
ყველა სართულზე მოწყობილია საერთო სამზარეულო და სამრეცხაო. საცხოვრებელი აღჭურვილია სენსორული განათების ნათურებით, რომელიც მსოფლიო გლობალური გამოწვევის შესაბამისად ენერგორესურსების გამოყენების შემცირებასთან არის დაკავშირებული.
აღსანიშნავია, რომ გარემო სრულად არის ადაპტირებული შშმ პირებისთვის. შენობაში გათვალისწინებულია ოთახები შშმ პირებისთვის პირველ სართულზე ადაპტირებული აბაზანებით და შესაბამისი მოწყობილობებით.
დამატებით, საერთო საცხოვრებლის სერვისები მოიცავს შემდეგს:
- 24-საათიანი კონსიერჟი
- უსაფრთხოების სერვისი
- უფასო ტექნიკური სამსახურის მომსახურება
- უფასო WIFI
- სპორტულ გამაჯანსაღებელი დარბაზი
- გასართობი სივრცე
- მოსასვენებელი სივრცე
- საკონფერენციო დარბაზი
- სადისკუსიო, საჯარო შეხვედრების სივრცე
გარდა ამისა, საერთო საცხოვრებელს აქვს დიდი ეზო და სარეკრეაციო სივრცე, სადაც სტუდენტებს შეუძლიათ დაკავდნენ სხვადასხვა სპორტული თუ ინტელექტუალური აქტივობით, როგორიცაა ბილიარდი, ჭადრაკი, მაგიდის ჩოგბურთი და სხვა.

Dormitory for students of the European University
European University was the first private university in Georgia to offer dormitories to students. High-standard, well-equipped, and safe place near the university near the Embassy of the United States of America.
The four-story student residence at European University is located on 4700 square meters and serves up to 300 students.
The dormitory has single, double, triple, and quadruple rooms. Every room is equipped with all the necessary equipment for a student (bed, desk, chair, bookshelves, etc.). All rooms have an individual sanitary unit.
There is a common kitchen and laundry on all floors. The dormitory is equipped with sensor light bulbs, which reduce the use of energy resources in accordance with global environmental challenges.
It should be noted that the environment is fully adapted for people with disabilities. The building has rooms for people with disabilities on the first floor with adapted bathrooms and appropriate equipment.
Additional dormitory service includes:
- 24-hour concierge
- safe service
- free maintenance service
- free WIFI
- gym
- entertainment space
- resting space
- conference hall
- discussion, public meeting space
In addition, the dormitory has a large yard and recreational space where students can engage in various sports and intellectual activities, such as billiards, chess, table tennis, and others.