"ერაზმუს+" საერთაშორისო ადმინისტრაციული/აკადემიური მობილობისთვის შესარჩევი კონკურსის შედეგები ცნობილია
"ერაზმუს+" საერთაშორისო ადმინისტრაციული/აკადემიური მობილობის პროგრამაში მონაწილეობისთვის ევროპის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის შესარჩევი კონკურსის შედეგები ცნობილია.
კონკურსის შედეგად გამოვლინდა 20 გამარჯვებული, მათ შორის, 13 ადმინისტრაციული და 7 აკადემიური, პერსონალი.
კონკურსის პირველი ეტაპის გამარჯვებულები არიან:
- თინათინ გოგნაძე: დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის ხელმძღვანელი - მასარიკის უნივერსიტეტი, ჩეხეთი
- ნათია ჯოჯუა: მედიცინის ფაკულტეტის დეკანი - მასარიკის უნივერსიტეტი, ჩეხეთი
- ლაშა დოლიძე: სიმულაციური ცენტრის ხელმძღვანელი - მასარიკის უნივერსიტეტი, ჩეხეთი
- ილია ბოცვაძე: ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანი - ტალინის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტი, ესტონეთი
- მარიამ აბესაძე: სწავლების ინოვაციური მეთოდების ტრენინგ ცენტრის ხელმძღვანელი - "გენერალი მიხაილო აპოსტოლსკის" სახელობის სამხედრო აკადემია, ჩრდილოეთ მაკედონია
- თამარ ციხიშვილი: იურიდიული სამსახურის სპეციალისტი - ახალი უნივერსიტეტი, სლოვენია
- ბესიკ ტაბატაძე: ასოცირებული პროფესორი ინფორმატიკის მიმართულებით - მალაგას უნივერსიტეტი, ესპანეთი
- ხათუნა დონდოლაძე: ასოცირებული პროფესორი მედიცინის მიმართულებით - რიგის სამედიცინო კოლეჯი, ლატვია
- ეკა კოხრეიძე: ასისტენტ პროფესორი მედიცინის მიმართულებით - გაბრიელ დ'ანუნციოს სახელობის კიეტი-პესკარას უნივერსიტეტი, იტალია
- თათია დოლიძე: ასოცირებული პროფესორი საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით - ზაგრების უნივერსიტეტი, ხორვატია
- ლაშა ჩახვაძე: უცხოელ სტუდენტთა შერჩევისა და მიღების სამსახურის ხელმძღვანელი - ასპირას უნივერსიტეტი, ხორვატია
- მირანდა თედეშვილი: სამეცნიერო კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობის ცენტრის ხელმძღვანელი - EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი, ლატვია
- თათია დოლიძე: საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამის ხელმძღვანელი - EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი, ლატვია
- მარიამ კუჭავა: სასწავლო პროცესის მენეჯერი - EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი, ლატვია
- თამარ აზარიაშვილი: სამართლის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანის მოადგილე - EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი, ლატვია
- სალომე წურწუმია: ასოცირებული პროფესორი სამართლის მიმართულებით - ალბერტას კოლეჯი, ლატვია
- ნონა ზუბიტაშვილი: კერძო სამართლის პროგრამის ხელმძღვანელი - კომენიუსის უნივერსიტეტი, სლოვაკეთი
- ანა თეთრუაშვილი: ასოცირებული პროფესორი არქეოლოგიის მიმართულებით - პლოვდივის უნივერსიტეტი, ბულგარეთი
- ანა დოლბაძე: სასწავლო პროცესის მენეჯერი - GBSB-ის გლობალური ბიზნესსკოლა, მალტა
- სალომე ხარაიშვილი: სასწავლო პროცესის მენეჯერი - GBSB-ის გლობალური ბიზნეს სკოლა, მალტა
აღსანიშნავია, რომ "ერაზმუს+" საერთაშორისო ადმინისტრაციული/აკადემიური მობილობა უცხოურ უნივერსიტეტებში სასწავლო თუ სამუშაო გამოცდილების მიღებას და უნივერსიტეტთა შორის თანამშრომლობის გაღრმავებას უწყობს ხელს.

The results of the competition for European University administrative/academic staff participation in the "Erasmus+" International Mobility
The results of the selection competition for European University administrative/academic staff participation in the "Erasmus+" International Administrative/Academic Mobility Program have been announced.
As a result of the competition, 20 winners were selected, of whom 13 are administrative staff and 7 are academic staff members.
The winners of the first stage of the competition are:
- Tinatin Gognadze: Head of the Graduate Medical Program - Masaryk University, Czech Republic
- Natia Jojua: Dean of the Faculty of Medicine - Masaryk University, Czech Republic
- Lasha Dolidze: Head of the Simulation Center - Masaryk University, Czech Republic
- Ilia Botsvadze: Dean of the Faculty of Business and Technology - Tallinn University of Technology, Estonia
- Mariam Abesadze: Head of the Training Center for Innovative Teaching Methods - "General Mihailo Apostolski" Military Academy, North Macedonia
- Tamar Tsikhishvili: Legal Service Specialist - New University, Slovenia
- Besik Tabatadze: Associate Professor in Informatics - University of Malaga, Spain
- Khatuna Dondoladze: Associate Professor in Medicine - Riga Medical College, Latvia
- Eka Kokhreidze: Assistant Professor in Medicine - Gabriel D'Annunzio University of Chieti-Pescara, Italy
- Tatia Dolidze: Associate Professor in International Relations - University of Zagreb, Croatia
- Lasha Chakhvadze: Head of the Foreign Student Selection and Admission Department - Aspira University, Croatia
- Miranda Tedeshvili: Head of the Scientific Research Support Center - EKA University of Applied Sciences, Latvia
- Tatia Dolidze: Head of the International Relations Program - EKA University of Applied Sciences, Latvia
- Mariam Kuchava: Educational Process Manager - EKA University of Applied Sciences, Latvia
- Tamar Azariashvili: Deputy Dean of the Faculty of Law, Humanities, and Social Sciences - EKA University of Applied Sciences, Latvia
- Salome Tsurtsumia: Associate Professor of Law - Alberta College, Latvia
- Nona Zubitadze: Head of the Private Law Program - Comenius University, Slovakia
- Ana Tetrushvili: Associate Professor in Archaeology - Plovdiv University, Bulgaria
- Ana Dolbadze: Educational Process Manager - GBSB Global Business School, Malta
- Salome Kharaishvili: Educational Process Manager - GBSB Global Business School, Malta
It should be noted that the "Erasmus+" International Administrative/Academic Mobility Program facilitates the acquisition of teaching or work experience at foreign universities and promotes deeper cooperation between institutions of higher education.