ევროპის უნივერსიტეტში გლობალიზაციის ეკონომიკური და სოციალური პრობლემების კვლევითი ინსტიტუტის ორგანიზებით თეორიული სემინარი გაიმართა.
14 ნოემბერს, ევროპის უნივერსიტეტში გლობალიზაციის ეკონომიკური და სოციალური პრობლემების კვლევითი ინსტიტუტის ორგანიზებით თეორიული სემინარი გაიმართა.
პირველი მოხსენების თემა იყო: „მე -14 ყოველწლიური საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია “სოციალური მეცნიერებები რეგიონული განვითარებისთვის 2019” (დაუგავპილსის უნივერსიტეტი, ლატვია). მომხსენებელი: პროფ. გივი ბედიანაშვილი.
პროფესორმა გივი ბედიანაშვილმა სემინარის მსმენელებს მიაწოდა ინფორმაცია დაუგავპილსის მე-14 საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციის შესახებ, სადაც იგი მოხსენებით გამოვიდა პლენარულ სხდომაზე, თემაზე: „რეგიონული სისტემები ქვეყნის გლობალური კონკურენტუნარიანობის ამაღლების კონტექსტით”.
ვიზიტის ფარგლებში პროფესორი გივი ბედიანაშვილი დაუგავპილსის უნივერსიტეტის რექტორს პროფესორ ირენა კოკინას შეხვდა, შეხვედრები დაუგავპილსის უნივერსიტეტის სხვა წარმომადგენლებთანაც გაიმართა. აღნიშნულ შეხვედრებზე ურთიერთნამაშრომლობის შემდგომი გაღრმავების საკითხები განიხილეს, როგორც სამეცნიერო-კვლევით, ასევე სწავლების და სტუდენტთა ურთიერთგაცვლის სფეროებში.
შემდეგ თეორიული სემინარის სხდომა დაეთმო თსუ-ს დოქტორანტის ქუჯი ბიჭიას მოხსენებას, თემაზე: „ჯგუფური ქცევა და ეკონომიკა“. მომხსენებელს შეკითხვებით მიმართეს: პროფესორებმა გივი ბედიანაშვილმა, დიმიტრი აბზიანიძემ, სამეცნიერო კვლევების ხელშეწყობის ცენტრის ხელმძღვანელმა ლოლიტა შენგელიამ, თსუ სტუდენტებმა: ზურაბ აბრამიშვილმა და ზვიად გაბროშვილმა, სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოქტორანტმა ლევან კიკილაშვილმა.

THEORETICAL SEMINAR ORGANIZED BY THE RESEARCH INSTITUTE FOR ECONOMIC AND SOCIAL PROBLEMS OF GLOBALIZATION AT EUROPEAN UNIVERSITY.
On 14th of November, a theoretical seminar was organized by the European Institute for the Study of Economic and Social Problems of Globalization at the European University.
The topic of the first report was: “Social Sciences for Regional Development 2019” by professor Givi Bedianishvili.
Professor Givi Bedianashvili informed the participants of the seminar about the 14th Daugavpils International Scientific Conference, where he gave a report.
During the visit, Professor Givi Bedianashvili met with Rector of Daugavpils University, Professor Irena Kokina, and held meetings with other Daugavpils University representatives. During these meetings the issues of further deepening of mutual interest were discussed, both in scientific-research, teaching and student exchange fields.
The following theoretical seminar session was dedicated to the report of TSU PhD student Kuji Bichia on “Group Behavior and Economics”.
The speakers were asked questions by Professors Givi Bedianashvili, Dimitri Abzianidze, Head of the Scientific Research Promotion Center Lolita Shengelia, TSU students: Zurab Abramishvili and Zviad Gabroshvili, PhD student at Sokhumi State University Levan Kikilashvili.